SEAT Klub ČR - Aktuality - archiv


 • SEAT oslavil na akci „El Espíritu de Montjuïc“ 30. výročí svého sponzorství Letních olympijských her 1992 v Barceloně

  22.4.2022
  „El Espíritu de Montjuïc“, nejvýznamnejší podnik pro historické závodní a soutežní vozy v jižní Evrope, po dvouleté prestávce znovu pripomnel slavnou minulost motoristického sportu. Rocník 2022 se uskutecnil ve dnech 1., 2. a 3. dubna na závodním okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya a jeho hlavní hvezdou byla znacka SEAT.
 • SEAT Service představuje aktuální nabídku podzim - zima

  8.11.2021
  Prestože ke znacce SEAT patrí spíš léto, zimy se španelské vozy rozhodne neleknou. Ideálne pak, když cerpají výhod speciální akce SEAT Service. „Prichází nárocné období roku, které proverí pripravenost každého vozu. Zimní pneumatiky máme všichni už ‚naucené‘, ale treba chybející nemrznoucí kapalina v ostrikovacích dokáže leckoho prekvapit. I tento detail je proto soucástí naší zimní akce SEAT Service, která pamatuje opravdu na vše,“ pripomíná možné nástrahy zimního provozu Jan Špinar, vedoucí divize After Sales spolecnosti Porsche CR.
 • CUPRA Leon získal 5 hvězdiček Euro NCAP

  17.7.2021
  CUPRA Leon potvrzuje zamerení znacky na výrobu vozidel, která nejenže mají sportovní výkony ve své DNA, ale soucasne také patrí mezi nejbezpecnejší automobily na trhu. Vysokovýkonný kompaktní vuz Leon je nejnovejším modelem znacky CUPRA, který obdržel petihvezdickové hodnocení ve zprísnených testech bezpecnosti Euro NCAP.
 • SEAT jmenuje nové členy představenstva

  9.7.2021
  David Powels a Kai Vogler byli jmenováni novými cleny predstavenstva spolecnosti SEAT S.A., odpovednými za finance a IT, resp. prodej a marketing. Jejich prímým nadrízeným bude predseda predstavenstva spolecnosti SEAT S.A. Wayne Griffiths. Powels nastoupí na novou pozici od 1. zárí a Vogler zacne pro spolecnost pracovat od 1. ríjna.
 • Jak si ušetřit námahu a peníze při pojištění auta?

  1.7.2021
  Pred pár dny jsem musel rešit nové povinné rucení pro svuj automobil. Nemel jsem ale príliš chut a také muj cas je vzhledem k pracovní vytíženosti drahocenný. Proto jsem se rozhodl prejít na online formu pojistky.
 • CUPRA a SEAQUAL INITIATIVE vyrábějí ve spolupráci sedadla pro model CUPRA Born z trvale udržitelných materiálů získávaných ze Středozemního moře

  22.6.2021
  CUPRA predstaví 25. kvetna ve svetové premiére model CUPRA Born, s nímž zacíná nová éra. V ní se CUPRA stane impulzem v procesu elektrické transformace. CUPRA soucasne spojuje síly s iniciativou SEAQUAL INITIATIVE pro výrobu sedadel dodávaných standardne pro první 100% elektricky pohánený model znacky CUPRA. Nová anatomicky tvarovaná sedadla budou calounena tkaninou z recyklovaného polymerového vlákna SEAQUAL YARN vyrábeného z plastu vylovených ze Stredozemního more a dalších morí, oceánu, rek a jejich ústí. Tento inovativní materiál, který odpovídá designovému stylu znacky CUPRA a jejím vysokým standardum kvality, vzniká díky spolupráci rybáru, ruzných nevládních organizací a místních komunit zajištujících sber materiálu.
 • SEAT je prvním výrobcem, který zavedl ve velkém měřítku do praxe průběžné bezkontaktní měření: Každý den pořizuje 9000 snímků a analyzuje až 210 milionů bodových měření

  21.6.2021

  Ve fotbale muže jeden centimetr znamenat rozdíl mezi regulérním gólem a jeho neuznáním z duvodu postavení útocícího hráce mimo hru. Zavedení systému VAR (Video Assistant Referee/video asistent rozhodcího) zvýšilo presnost pri posuzování sporných centimetru. Co kdybychom však místo centimetru hovorili o desetinách milimetru, které odpovídají tlouštce listu papíru? Oddelení technologie merení a modulárního fixacního systému ve spolecnosti SEAT sleduje pri merení karoserií vyrábených vozu práve desetiny milimetru. Dosud se na procesu merení zcásti podílela manuální práce. Príchod inovativní bezkontaktní technologie však znamená zásadní zmenu pro efektivitu celého procesu merení pri výrobe automobilu na montážní lince.

 • SEAT znovu potvrzuje své zaměření na zdraví a rozšiřuje očkovací program na ostrovy Ibiza, Mallorca a Menorca

  17.6.2021
  Spolecnost SEAT S.A. znovu potvrdila své zamerení na zdraví svých zamestnancu – i celé spolecnosti – další investicí do distribuce vakcín. Krome toho plánuje zmírnit omezení pro zamestnance, která zavedla pro ochranu jejich zdraví v nejnárocnejších mesících pandemie. V rámci této investice uzavrela spolecnost SEAT S.A. s vládou Baleárských ostrovu smlouvu o urychlení ockovacího programu COVID-19 na oblíbených rekreacních ostrovech Ibiza, Mallorca a Menorca. Cílem je dosáhnout v tomto regionu proockovanosti minimálne 70 % do konce cervence.
 • SEAT pokračuje v podpoře české atletiky

  14.6.2021
  SEAT i nadále podporuje ceskou atletiku jako oficiální partner Ceského atletického svazu (CAS). Španelská automobilová znacka se sportovním duchem se proto letos podílela mimo jiné na závodním atletickém restartu v rámci projektu „Atleti spolu“. První cervnovou stredu se na 253 sportovištích v celé Ceské republice sešlo více než 23 000 atletu, aby pomerili své síly. Hlavní mítink „Dne s ceskou atletikou“ se uskutecnil v Plzni za úcasti mnoha hvezd ceské atletiky. SEAT krome toho prispívá ke zdárné realizaci projektu „Pohybová gramotnost“ a „Atletiky pro deti a rodiny“, které se zamerují na vyhledávání nových sportovních talentu a výchovu detí a mládeže ke zdravým pohybovým aktivitám. Organizátori vzdelávacího projektu „Atletika pro deti a rodiny“ mají v soucasnosti k dispozici vuz SEAT Ateca.
 • SEAT dodal Skiareálu Ještěd nové vozy Tarraco a Ateca

  11.6.2021
  SEAT dodal Skiareálu Ješted dve nová SUV. Praktické, komfortní a bezpecné modely Ateca a Tarraco jsou perfektne pripraveny na celorocní provoz v horských podmínkách severoceských hor. SEAT je od zimy 2019 hlavním partnerem Skiareálu Ješted, který je celorocne vyhledávanou destinací fanoušku nejruznejších sportu v prírode. Smlouva o spolupráci mezi španelskou automobilovou znackou a Skiareálem Ješted byla uzavrena až do ríjna 2023 a pro príští dva roky pocítá s provozem flotily trí vozu SEAT.
 • CUPRA a Primavera Sound spojují síly a budou úzce spolupracovat, aby inspirovaly svět z Barcelony

  13.5.2021

  CUPRA a Primavera Sound spolecne zahajují novou éru, v níž budou inspirovat svet z Barcelony. Automobilová znacka a hudební festival budou v príštích trech letech úzce spolupracovat ve snaze nabízet publiku nové zážitky z poslechu hudby. Obe znacky pred príštím rocníkem festivalu Primavera Sound, který se uskutecní v roce 2022, zverejnily upoutávku na nominaci umelcu, za podpory modelu CUPRA Born, prvního 100% elektricky poháneného modelu znacky, jehož svetová premiéra se uskutecní tento mesíc.

 • Autorizovaný partner Auto Palace Západ nově dodává vozy CUPRA a SEAT pro Autodrom a polygon Most

  6.5.2021
  Spolecnost Auto Palace Západ s.r.o. je už pul roku nejen novým prodejním a servisním centrem skupiny Auto Palace pro znacky SEAT a CUPRA, ale nyní také novým partnerem Autodromu Most.
 • Jak správně vybrat autobaterii a nabíječku

  6.5.2021
  Porízení nové autobaterie nepatrí mezi príliš casté servisní úkony. Tento problém se objevuje hlavne ve chvílích, kdy automobil prestává rádne startovat a je zrejmé, že na vine bude práve stará autobaterie, která již nemusí mít dostacující kapacitu. V takovém prípade prichází na radu porízení nové.
 • SEAT a CUPRA slaví historicky nejlepší duben na českém trhu

  4.5.2021

  Znacky SEAT a CUPRA navázaly na mimorádne úspešné první ctvrtletí na ceském trhu rekordními dubnovými prodeji. Celkem 1036 predaných nových vozu SEAT a CUPRA ve ctvrtém mesíci letošního roku je nejlepším mesícním prodejním výsledkem v historii. SEAT vykázal razantní nárust prodeje již v období od ledna do brezna.

 • SEAT S.A. zavádí v závodě Martorell autonomní mobilní roboty

  30.4.2021
  Závod Martorell spolecnosti SEAT S.A. pokracuje ve vývoji a využívání digitální nástroju a rešení na své ceste k chytrejší, digitalizovanejší a sítove propojenejší výrobe. Spolecnost v rámci tohoto cíle uvedla do provozu dva autonomní, spolupracující mobilní roboty, kterí se prizpusobují potrebám zamestnancu a pomáhají jim s ruznými úkoly, napríklad s prepravou dílu.
 • Crossover SUV CUPRA Formentor získal ocenění Red Dot Award 2021 v kategorii Produktový design

  12.4.2021
  Crossover SUV CUPRA Formentor obdržel prestižní ocenení Red Dot Award 2021 v kategorii Produktový design, a pokracuje tak ve svém mimorádne úspešném tažení. Crossover SUV již prekonal všechna ocekávání poté, co se umístil na stupních vítezu v letošní ankete Car of the Year (Auto roku). To je skvelý úspech pro znacku, která byla založena pred pouhými tremi roky.
 • SEAT: Ženy a věda? Čím víc, tím líp

  6.4.2021
  Ženy vždy hrály klícovou roli ve vede, strojírenství a technologii a významne se podílely na rozvoji ruzných oboru a odvetví vcetne automobilového prumyslu, napríklad vynálezem ukazatelu smeru. Ženy však tvorí stále menšinu v oblastech vedy a techniky oznacovaných zkratkou STEM (science, technology, engineering and mathematics – veda, technologie, strojírenství a matematika). Podle organizace UNESCO tvorí ženy 35 % studentu, kterí se zapisují na studium techto oboru, pricemž mezi jednotlivými obory panují velké rozdíly. Nezájem o tyto oblasti muže mít puvod ve velmi raném veku a zcásti je výsledkem genderových stereotypu a predsudku. SEAT proto u príležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve vede (11. února) zorganizoval setkání dvou generací žen sdílejících vášen pro budování lepší budoucnosti prostrednictvím vedy.
 • SEAT Service přivítá jaro novou sezónní nabídkou produktů a služeb

  25.3.2021
  Protože po nárocném zimním období je nejlepší sverit svuj vuz SEAT do péce profesionálum v autorizovaném SEAT Service, pripravil importér Porsche Ceská republika prostrednictvím svých autorizovaných partneru sezonní akci platnou od brezna do cervna.
 • SEAT uvede v roce 2025 na trh městský elektromobil

  22.3.2021
  Spolecnost SEAT S.A. dnes oznámila, že v roce 2025 uvede na trh mestský elektromobil. SEAT s tímto vozem vstoupí do segmentu s cenovým rozsahem od 20 000 do 25 000 eur, který je zásadní pro zajištení cenové dostupnosti elektromobility pro širokou verejnost i pro splnení cílu Zelené dohody. V nadcházejících mesících se rozhodne o výrobním závodu, z jehož bran bude toto vozidlo vyjíždet.
 • Co je pojištění auta?

  21.3.2021

  Že je pro to, abyste mohli jezdit s autem po verejných komunikacích, nezbytné mít nejaké pojištení vozidla, to vám je asi jasné. Tápete ale v pojmech, jako jsou povinné rucení, havarijní pojištení ci pripojištení?

 • Co je ČKP a kolik se platí za nepojištěné auto?

  21.3.2021

  Povinné rucení je jen jiným názvem pro pojištení odpovednosti z provozu vozidla. Už ze samotného názvu jasne vyplývá, že jeho platba je skutecne povinná. Presto se najdou lidé, kterí toto pojištení neplatí. Kdo na ne dohlíží a jaké jsou pokuty za nepojištená auta?

 • Koncern Volkswagen, SEAT S.A. a španělská vláda sdílejí vizi Španělska jako budoucího centra elektromobility

  9.3.2021
  Jeho Velicenstvo španelský král Filip VI. a predseda španelské vlády Pedro Sánchez navštívili sídlo spolecnosti SEAT S.A. v Martorellu u príležitosti oslav 70. výrocí španelského výrobce automobilu. Oba vzácné hosty doprovázeli Dr. Herbert Diess, predseda predstavenstva koncernu Volkswagen a predseda dozorcí rady spolecnosti SEAT, a Wayne Griffiths, predseda predstavenstva spolecnosti SEAT S.A. Mezi dalšími pozvanými hosty byli ministr prumyslu Reyes Maroto a Stefan Piëch a Mark Porsche, clenové správní rady spolecnosti SEAT.
 • SEAT S.A. nabízí své zdravotnické kapacity pro očkování obyvatel proti onemocnění COVID-19

  26.2.2021
  Spolecnost SEAT S.A. a ministerstvo zdravotnictví Katalánska se dohodly na spolupráci ve snaze zefektivnit proces ockování široké verejnosti, jakmile bude k dispozici dostatek dávek pro rozsáhlé ockování obyvatel proti onemocnení COVID-19. Spolecnost nabídla, že poskytne svou infrastrukturu a zdravotnický personál ve snaze pomoci verejnému zdravotnictví s ockováním. Plánovaný proces pocítá s ockováním zamestnancu spolecnosti SEAT a koncernu Volkswagen v Katalánsku vcetne jejich rodin, ale také obyvatel žijících v bezprostredním okolí. SEAT se chce touto spoluprací podílet na boji proti pandemii, a podporit tak celou spolecnost.
 • Jak zvládnout jízdu na kruhovém objezdu?

  16.2.2021
  Silnice na celém svete jsou plné rozmanitých kruhových objezdu.  Jednu vec však mají spolecnou: v ridicích vyvolávají casto rozpaky. Podle pruzkumu, který uskutecnila spolecnost Axa ve Španelsku, dva ze trí ridicu nevedí, jak správne rídit na kruhovém objezdu. Kdo má prednost v jízde? V jakém jízdním pruhu mám jet? Kdy musím zapnout ukazatel smeru? Prinášíme návod, jak úspešne zvládnout jízdu na kruhovém objezdu.
 • Jak na dezinfekci klimatizace?

  14.2.2021

  Vetšina motoristu se zajímá o možnosti dezinfekce klimatizace až ve chvíli, kdy klimatizace zretelne zapáchá. Ve skutecnosti byste ale klimatizaci meli cistit pravidelne, pokud tedy nechcete dýchat vzduch plný bakterií.

1 2 3 4 5  ...  archiv

Kategorie: