SEAT Klub ČR - Aktuality - archiv


 • Společnost SEAT S.A. dosáhla v prvním pololetí rekordních finančních výsledků díky úspěchům značky CUPRA a rostoucím objemům prodeje značky SEAT v důsledku zlepšeného zásobování polovodiči

  28.7.2023
  Společnost SEAT S.A. dosáhla v prvním pololetí roku 2023 rekordních finančních výsledků díky úspěchům značky CUPRA, vyššímu objemu prodeje a pozitivnímu vlivu realizovaných opatření na zvyšování efektivity. Společnost vykázala provozní zisk 371 milionů EUR – o 468 milionů EUR více než ve stejném období loňského roku – a její provozní zisková marže pokračovala v růstu, přičemž již dosáhla 5,0 % (-1,8 % v prvním pololetí 2022). Společnost SEAT S.A. zaznamenala výnosy z prodeje 7,411 miliardy EUR, což je oproti prvnímu pololetí 2022 (5,377 miliardy EUR) nárůst o 37,8 % a také nejvyšší hospodářský výsledek v historii společnosti.
 • Přípravy na jarní motoristickou sezonu se SEAT Service a CUPRA Service

  28.4.2023
  Se zimou za zády vyhlížíme jaro a léto stejně jako návštěvu servisu pro vozy SEAT a CUPRA. Po náročném provozu plném mrazů, soli a jízdy na zasněžených cestách přišel čas na změnu do módu jaro-léto. Ideální příležitost navštívit autorizované servisy SEAT a CUPRA a využít aktuální výhodné nabídky.
 • Společnost SEAT S.A. dosáhla s 10,5 miliardy EUR druhých nejvyšších příjmů z prodeje ve své historii

  23.3.2023
  Společnost SEAT S.A. dnes představila své hospodářské výsledky za rok 2022 a oznámila další kroky v realizaci své strategie. Příjmy z prodeje společnosti vzrostly o 14 % z 9,256 milionu EUR na 10,513 milionu EUR. Jedná se o druhé nejvyšší příjmy z prodeje v 73leté historii společnosti, které překonává pouze rekordních 11,157 miliardy EUR z roku 2019. Provozní zisk vzrostl o 550 milionů EUR na 179 milionů EUR (2021: -371 milionů EUR) před zaúčtováním jednorázových nákladů na restrukturalizaci ve výši 293 milionů EUR. Ziskovost se díky tomu zvýšila o 5,7 procentního bodu z minus 4 % na plus 1,7 %. Zisk po zdanění vzrostl o 324 milionů EUR na 68 milionů EUR (2021: -256 milionů EUR). Hospodářské výsledky potvrzují, že rok 2022 přinesl obrat ve finančním hospodaření společnosti SEAT S.A.
 • Jak poznat, že odchází turbodmychadlo

  21.3.2023
  Téma, které zajímá a týká se všech majitelů vozidel s turbodmychadlem - Jak poznat, že odchází turbodmychadlo. Turbodmychadla pomáhají zvýšit výkon motoru a zlepšit jeho efektivitu. Nicméně, jako každý jiný díl na automobilu, turbodmychadlo se může opotřebovat a ztrácet na výkonu. Existují různé příznaky, které mohou naznačovat, že se turbodmychadlo blíží ke svému konci.
 • SEAT a CUPRA sbírají úspěchy v prestižní anketě FLEET DERBY 2023

  2.2.2023
  Značkám SEAT a CUPRA se na českém fleetovém trhu daří a potvrzují to i aktuální výsledky prestižní ankety FLEET DERBY 2023. Porotce ankety zaujal dynamický rozvoj ambiciózní značky CUPRA na českém trhu. Zatímco v roce 2021 se prodalo 643 vozů CUPRA, loni to bylo již 2313 vozů, což znamená nárůst prodeje o téměř 260 %. Za své mimořádné výkony si tak ze slavnostního vyhlášení výsledků ankety FLEET DERBY 2023 odnesl ocenění Firemní prodeje roku 2022 Petr Schmidt, který má na startosti fleetové prodeje značek CUPRA a SEAT. Dalším úspěchem v anketě FLEET DERBY 2023 je třetí místo ve třídě Referentské vozy pro SEAT Leon Sportstourer.
 • CUPRA otvírá první showroom CUPRA Garage v České republice

  1.12.2022
  CUPRA otevřela první exkluzivní showroom CUPRA Garage v České republice, který se nachází v areálu autorizovaného prodejce Auto Dolanský v Lípě u Zlína. Značka CUPRA již pátým rokem od svého založení dynamicky roste a dobývá nové trhy. První showroom CUPRA Garage v České republice je součástí ambiciózních prodejních plánů, k jejichž uskutečnění přispěje rozšíření globální sítě CUPRA Masterů a showroomů CUPRA Garage na dvojnásobek.
 • Temperamentní i v zimě? S akčním servisem SEAT a CUPRA rozhodně!

  17.10.2022
  SEAT a zejména CUPRA patří mezi jedinečné značky, které si zaslouží patřičný přístup i k servisu a dalším službám. Před náročným zimním nasazením obzvlášť.
 • Nové modely SEAT Ibiza a SEAT Arona obdržely 5 hvězd v ještě přísnějším hodnocení bezpečnosti Euro NCAP

  14.10.2022
  Nové modely SEAT Ibiza a SEAT Arona obhájily nejvyšší 5hvězdičkové hodnocení bezpečnosti Euro NCAP. Poprvé dosáhly tohoto pozoruhodného výsledku před pěti lety. Prestižní ocenění má ještě větší váhu vzhledem k tomu, že organizace Euro NCAP v uplynulých letech výrazně zvýšila náročnost testovacího procesu.
 • Bonusy u povinného a havarijního pojištění. Jak fungují a k čemu slouží?

  6.9.2022
  Řídíte dobře a jezdíte bez nehod, nebo už jste párkrát za dobu svého řízení nehodu měli? Možná to nevíte, ale takové informace o vás prozradí právě bonusy u povinného ručení. Jak fungují?
 • Laura Carnicerová a Markus Haupt přebírají funkce v představenstvu společnosti SEAT S.A.

  1.7.2022
  Laura Carnicerová a Markus Haupt byli jmenováni novými členy představenstva společnosti SEAT S.A. Laura Carnicerová má na starosti oblast lidských zdrojů a organizaci, zatímco Markus Haupt ponese odpovědnost za výrobu a logistiku. Oba zkušení manažeři posilují tým nejvyššího vedení společnosti SEAT S.A., která aktuálne prochází největší transformací ve své historii.
 • Vášeň značky SEAT pro českou atletiku neslábne ani po 23 letech

  26.5.2022
  SEAT pokračuje ve svém dlouhodobém partnerství s Českým atletickým svazem (ČAS). Španělská automobilová značka se sportovním duchem zajišťuje svými vozy mobilitu českým atletům i zdárný průběh atletických závodů a mítinků. SEAT se jako oficiální partner Českého atletického svazu prezentuje atraktivními modely ze své široké nabídky také na jednotlivých atletických akcích.
 • SEAT oslavil na akci „El Espíritu de Montjuïc“ 30. výročí svého sponzorství Letních olympijských her 1992 v Barceloně

  22.4.2022
  „El Espíritu de Montjuïc“, nejvýznamnější podnik pro historické závodní a soutěžní vozy v jižní Evropě, po dvouleté přestávce znovu připomněl slavnou minulost motoristického sportu. Ročník 2022 se uskutečnil ve dnech 1., 2. a 3. dubna na závodním okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya a jeho hlavní hvězdou byla značka SEAT.
 • SEAT Service představuje aktuální nabídku podzim - zima

  8.11.2021
  Přestože ke značce SEAT patří spíš léto, zimy se španělské vozy rozhodně neleknou. Ideálně pak, když čerpají výhod speciální akce SEAT Service. „Přichází náročné období roku, které prověří připravenost každého vozu. Zimní pneumatiky máme všichni už ‚naučené‘, ale třeba chybějící nemrznoucí kapalina v ostřikovačích dokáže leckoho překvapit. I tento detail je proto součástí naší zimní akce SEAT Service, která pamatuje opravdu na vše,“ připomíná možné nástrahy zimního provozu Jan Špinar, vedoucí divize After Sales společnosti Porsche ČR.
 • CUPRA Leon získal 5 hvězdiček Euro NCAP

  17.7.2021
  CUPRA Leon potvrzuje zaměření značky na výrobu vozidel, která nejenže mají sportovní výkony ve své DNA, ale současně také patří mezi nejbezpečnější automobily na trhu. Vysokovýkonný kompaktní vůz Leon je nejnovějším modelem značky CUPRA, který obdržel pětihvězdičkové hodnocení ve zpřísněných testech bezpečnosti Euro NCAP.
 • SEAT jmenuje nové členy představenstva

  9.7.2021
  David Powels a Kai Vogler byli jmenováni novými členy představenstva společnosti SEAT S.A., odpovědnými za finance a IT, resp. prodej a marketing. Jejich přímým nadřízeným bude předseda představenstva společnosti SEAT S.A. Wayne Griffiths. Powels nastoupí na novou pozici od 1. září a Vogler začne pro společnost pracovat od 1. října.
 • Jak si ušetřit námahu a peníze při pojištění auta?

  1.7.2021
  Před pár dny jsem musel řešit nové povinné ručení pro svůj automobil. Neměl jsem ale příliš chuť a také můj čas je vzhledem k pracovní vytíženosti drahocenný. Proto jsem se rozhodl přejít na online formu pojistky.
 • CUPRA a SEAQUAL INITIATIVE vyrábějí ve spolupráci sedadla pro model CUPRA Born z trvale udržitelných materiálů získávaných ze Středozemního moře

  22.6.2021
  CUPRA představí 25. května ve světové premiéře model CUPRA Born, s nímž začíná nová éra. V ní se CUPRA stane impulzem v procesu elektrické transformace. CUPRA současně spojuje síly s iniciativou SEAQUAL INITIATIVE pro výrobu sedadel dodávaných standardně pro první 100% elektricky poháněný model značky CUPRA. Nová anatomicky tvarovaná sedadla budou čalouněna tkaninou z recyklovaného polymerového vlákna SEAQUAL YARN vyráběného z plastů vylovených ze Středozemního moře a dalších moří, oceánů, řek a jejich ústí. Tento inovativní materiál, který odpovídá designovému stylu značky CUPRA a jejím vysokým standardům kvality, vzniká díky spolupráci rybářů, různých nevládních organizací a místních komunit zajišťujících sběr materiálu.
 • SEAT je prvním výrobcem, který zavedl ve velkém měřítku do praxe průběžné bezkontaktní měření: Každý den pořizuje 9000 snímků a analyzuje až 210 milionů bodových měření

  21.6.2021

  Ve fotbale může jeden centimetr znamenat rozdíl mezi regulérním gólem a jeho neuznáním z důvodu postavení útočícího hráče mimo hru. Zavedení systému VAR (Video Assistant Referee/video asistent rozhodčího) zvýšilo přesnost při posuzování sporných centimetrů. Co kdybychom však místo centimetrů hovořili o desetinách milimetru, které odpovídají tloušťce listu papíru? Oddělení technologie měření a modulárního fixačního systému ve společnosti SEAT sleduje při měření karoserií vyráběných vozů právě desetiny milimetru. Dosud se na procesu měření zčásti podílela manuální práce. Příchod inovativní bezkontaktní technologie však znamená zásadní změnu pro efektivitu celého procesu měření při výrobě automobilů na montážní lince.

 • SEAT znovu potvrzuje své zaměření na zdraví a rozšiřuje očkovací program na ostrovy Ibiza, Mallorca a Menorca

  17.6.2021
  Společnost SEAT S.A. znovu potvrdila své zaměření na zdraví svých zaměstnanců – i celé společnosti – další investicí do distribuce vakcín. Kromě toho plánuje zmírnit omezení pro zaměstnance, která zavedla pro ochranu jejich zdraví v nejnáročnějších měsících pandemie. V rámci této investice uzavřela společnost SEAT S.A. s vládou Baleárských ostrovů smlouvu o urychlení očkovacího programu COVID-19 na oblíbených rekreačních ostrovech Ibiza, Mallorca a Menorca. Cílem je dosáhnout v tomto regionu proočkovanosti minimálně 70 % do konce července.
 • SEAT pokračuje v podpoře české atletiky

  14.6.2021
  SEAT i nadále podporuje českou atletiku jako oficiální partner Českého atletického svazu (ČAS). Španělská automobilová značka se sportovním duchem se proto letos podílela mimo jiné na závodním atletickém restartu v rámci projektu „Atleti spolu“. První červnovou středu se na 253 sportovištích v celé České republice sešlo více než 23 000 atletů, aby poměřili své síly. Hlavní mítink „Dne s českou atletikou“ se uskutečnil v Plzni za účasti mnoha hvězd české atletiky. SEAT kromě toho přispívá ke zdárné realizaci projektů „Pohybová gramotnost“ a „Atletiky pro děti a rodiny“, které se zaměřují na vyhledávání nových sportovních talentů a výchovu dětí a mládeže ke zdravým pohybovým aktivitám. Organizátoři vzdělávacího projektu „Atletika pro děti a rodiny“ mají v současnosti k dispozici vůz SEAT Ateca.
 • SEAT dodal Skiareálu Ještěd nové vozy Tarraco a Ateca

  11.6.2021
  SEAT dodal Skiareálu Ještěd dvě nová SUV. Praktické, komfortní a bezpečné modely Ateca a Tarraco jsou perfektně připraveny na celoroční provoz v horských podmínkách severočeských hor. SEAT je od zimy 2019 hlavním partnerem Skiareálu Ještěd, který je celoročně vyhledávanou destinací fanoušků nejrůznějších sportů v přírodě. Smlouva o spolupráci mezi španělskou automobilovou značkou a Skiareálem Ještěd byla uzavřena až do října 2023 a pro příští dva roky počítá s provozem flotily tří vozů SEAT.
 • CUPRA a Primavera Sound spojují síly a budou úzce spolupracovat, aby inspirovaly svět z Barcelony

  13.5.2021

  CUPRA a Primavera Sound společně zahajují novou éru, v níž budou inspirovat svět z Barcelony. Automobilová značka a hudební festival budou v příštích třech letech úzce spolupracovat ve snaze nabízet publiku nové zážitky z poslechu hudby. Obě značky před příštím ročníkem festivalu Primavera Sound, který se uskuteční v roce 2022, zveřejnily upoutávku na nominaci umělců, za podpory modelu CUPRA Born, prvního 100% elektricky poháněného modelu značky, jehož světová premiéra se uskuteční tento měsíc.

 • Autorizovaný partner Auto Palace Západ nově dodává vozy CUPRA a SEAT pro Autodrom a polygon Most

  6.5.2021
  Společnost Auto Palace Západ s.r.o. je už půl roku nejen novým prodejním a servisním centrem skupiny Auto Palace pro značky SEAT a CUPRA, ale nyní také novým partnerem Autodromu Most.
 • Jak správně vybrat autobaterii a nabíječku

  6.5.2021
  Pořízení nové autobaterie nepatří mezi příliš časté servisní úkony. Tento problém se objevuje hlavně ve chvílích, kdy automobil přestává řádně startovat a je zřejmé, že na vině bude právě stará autobaterie, která již nemusí mít dostačující kapacitu. V takovém případě přichází na řadu pořízení nové.
 • SEAT a CUPRA slaví historicky nejlepší duben na českém trhu

  4.5.2021

  Značky SEAT a CUPRA navázaly na mimořádně úspěšné první čtvrtletí na českém trhu rekordními dubnovými prodeji. Celkem 1036 předaných nových vozů SEAT a CUPRA ve čtvrtém měsíci letošního roku je nejlepším měsíčním prodejním výsledkem v historii. SEAT vykázal razantní nárůst prodeje již v období od ledna do března.

1 2 3 4 5  ...  archiv

Kategorie: