SEAT Klub ČR - Aktuality - archiv


 • Bonusy u povinného a havarijního pojištění. Jak fungují a k čemu slouží?

  6.9.2022
  Řídíte dobře a jezdíte bez nehod, nebo už jste párkrát za dobu svého řízení nehodu měli? Možná to nevíte, ale takové informace o vás prozradí právě bonusy u povinného ručení. Jak fungují?
 • Laura Carnicerová a Markus Haupt přebírají funkce v představenstvu společnosti SEAT S.A.

  1.7.2022
  Laura Carnicerová a Markus Haupt byli jmenováni novými členy představenstva společnosti SEAT S.A. Laura Carnicerová má na starosti oblast lidských zdrojů a organizaci, zatímco Markus Haupt ponese odpovědnost za výrobu a logistiku. Oba zkušení manažeři posilují tým nejvyššího vedení společnosti SEAT S.A., která aktuálne prochází největší transformací ve své historii.
 • Vášeň značky SEAT pro českou atletiku neslábne ani po 23 letech

  26.5.2022
  SEAT pokračuje ve svém dlouhodobém partnerství s Českým atletickým svazem (ČAS). Španělská automobilová značka se sportovním duchem zajišťuje svými vozy mobilitu českým atletům i zdárný průběh atletických závodů a mítinků. SEAT se jako oficiální partner Českého atletického svazu prezentuje atraktivními modely ze své široké nabídky také na jednotlivých atletických akcích.
 • SEAT oslavil na akci „El Espíritu de Montjuïc“ 30. výročí svého sponzorství Letních olympijských her 1992 v Barceloně

  22.4.2022
  „El Espíritu de Montjuïc“, nejvýznamnější podnik pro historické závodní a soutěžní vozy v jižní Evropě, po dvouleté přestávce znovu připomněl slavnou minulost motoristického sportu. Ročník 2022 se uskutečnil ve dnech 1., 2. a 3. dubna na závodním okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya a jeho hlavní hvězdou byla značka SEAT.
 • SEAT Service představuje aktuální nabídku podzim - zima

  8.11.2021
  Přestože ke značce SEAT patří spíš léto, zimy se španělské vozy rozhodně neleknou. Ideálně pak, když čerpají výhod speciální akce SEAT Service. „Přichází náročné období roku, které prověří připravenost každého vozu. Zimní pneumatiky máme všichni už ‚naučené‘, ale třeba chybějící nemrznoucí kapalina v ostřikovačích dokáže leckoho překvapit. I tento detail je proto součástí naší zimní akce SEAT Service, která pamatuje opravdu na vše,“ připomíná možné nástrahy zimního provozu Jan Špinar, vedoucí divize After Sales společnosti Porsche ČR.
 • CUPRA Leon získal 5 hvězdiček Euro NCAP

  17.7.2021
  CUPRA Leon potvrzuje zaměření značky na výrobu vozidel, která nejenže mají sportovní výkony ve své DNA, ale současně také patří mezi nejbezpečnější automobily na trhu. Vysokovýkonný kompaktní vůz Leon je nejnovějším modelem značky CUPRA, který obdržel pětihvězdičkové hodnocení ve zpřísněných testech bezpečnosti Euro NCAP.
 • SEAT jmenuje nové členy představenstva

  9.7.2021
  David Powels a Kai Vogler byli jmenováni novými členy představenstva společnosti SEAT S.A., odpovědnými za finance a IT, resp. prodej a marketing. Jejich přímým nadřízeným bude předseda představenstva společnosti SEAT S.A. Wayne Griffiths. Powels nastoupí na novou pozici od 1. září a Vogler začne pro společnost pracovat od 1. října.
 • Jak si ušetřit námahu a peníze při pojištění auta?

  1.7.2021
  Před pár dny jsem musel řešit nové povinné ručení pro svůj automobil. Neměl jsem ale příliš chuť a také můj čas je vzhledem k pracovní vytíženosti drahocenný. Proto jsem se rozhodl přejít na online formu pojistky.
 • CUPRA a SEAQUAL INITIATIVE vyrábějí ve spolupráci sedadla pro model CUPRA Born z trvale udržitelných materiálů získávaných ze Středozemního moře

  22.6.2021
  CUPRA představí 25. května ve světové premiéře model CUPRA Born, s nímž začíná nová éra. V ní se CUPRA stane impulzem v procesu elektrické transformace. CUPRA současně spojuje síly s iniciativou SEAQUAL INITIATIVE pro výrobu sedadel dodávaných standardně pro první 100% elektricky poháněný model značky CUPRA. Nová anatomicky tvarovaná sedadla budou čalouněna tkaninou z recyklovaného polymerového vlákna SEAQUAL YARN vyráběného z plastů vylovených ze Středozemního moře a dalších moří, oceánů, řek a jejich ústí. Tento inovativní materiál, který odpovídá designovému stylu značky CUPRA a jejím vysokým standardům kvality, vzniká díky spolupráci rybářů, různých nevládních organizací a místních komunit zajišťujících sběr materiálu.
 • SEAT je prvním výrobcem, který zavedl ve velkém měřítku do praxe průběžné bezkontaktní měření: Každý den pořizuje 9000 snímků a analyzuje až 210 milionů bodových měření

  21.6.2021

  Ve fotbale může jeden centimetr znamenat rozdíl mezi regulérním gólem a jeho neuznáním z důvodu postavení útočícího hráče mimo hru. Zavedení systému VAR (Video Assistant Referee/video asistent rozhodčího) zvýšilo přesnost při posuzování sporných centimetrů. Co kdybychom však místo centimetrů hovořili o desetinách milimetru, které odpovídají tloušťce listu papíru? Oddělení technologie měření a modulárního fixačního systému ve společnosti SEAT sleduje při měření karoserií vyráběných vozů právě desetiny milimetru. Dosud se na procesu měření zčásti podílela manuální práce. Příchod inovativní bezkontaktní technologie však znamená zásadní změnu pro efektivitu celého procesu měření při výrobě automobilů na montážní lince.

 • SEAT znovu potvrzuje své zaměření na zdraví a rozšiřuje očkovací program na ostrovy Ibiza, Mallorca a Menorca

  17.6.2021
  Společnost SEAT S.A. znovu potvrdila své zaměření na zdraví svých zaměstnanců – i celé společnosti – další investicí do distribuce vakcín. Kromě toho plánuje zmírnit omezení pro zaměstnance, která zavedla pro ochranu jejich zdraví v nejnáročnějších měsících pandemie. V rámci této investice uzavřela společnost SEAT S.A. s vládou Baleárských ostrovů smlouvu o urychlení očkovacího programu COVID-19 na oblíbených rekreačních ostrovech Ibiza, Mallorca a Menorca. Cílem je dosáhnout v tomto regionu proočkovanosti minimálně 70 % do konce července.
 • SEAT pokračuje v podpoře české atletiky

  14.6.2021
  SEAT i nadále podporuje českou atletiku jako oficiální partner Českého atletického svazu (ČAS). Španělská automobilová značka se sportovním duchem se proto letos podílela mimo jiné na závodním atletickém restartu v rámci projektu „Atleti spolu“. První červnovou středu se na 253 sportovištích v celé České republice sešlo více než 23 000 atletů, aby poměřili své síly. Hlavní mítink „Dne s českou atletikou“ se uskutečnil v Plzni za účasti mnoha hvězd české atletiky. SEAT kromě toho přispívá ke zdárné realizaci projektů „Pohybová gramotnost“ a „Atletiky pro děti a rodiny“, které se zaměřují na vyhledávání nových sportovních talentů a výchovu dětí a mládeže ke zdravým pohybovým aktivitám. Organizátoři vzdělávacího projektu „Atletika pro děti a rodiny“ mají v současnosti k dispozici vůz SEAT Ateca.
 • SEAT dodal Skiareálu Ještěd nové vozy Tarraco a Ateca

  11.6.2021
  SEAT dodal Skiareálu Ještěd dvě nová SUV. Praktické, komfortní a bezpečné modely Ateca a Tarraco jsou perfektně připraveny na celoroční provoz v horských podmínkách severočeských hor. SEAT je od zimy 2019 hlavním partnerem Skiareálu Ještěd, který je celoročně vyhledávanou destinací fanoušků nejrůznějších sportů v přírodě. Smlouva o spolupráci mezi španělskou automobilovou značkou a Skiareálem Ještěd byla uzavřena až do října 2023 a pro příští dva roky počítá s provozem flotily tří vozů SEAT.
 • CUPRA a Primavera Sound spojují síly a budou úzce spolupracovat, aby inspirovaly svět z Barcelony

  13.5.2021

  CUPRA a Primavera Sound společně zahajují novou éru, v níž budou inspirovat svět z Barcelony. Automobilová značka a hudební festival budou v příštích třech letech úzce spolupracovat ve snaze nabízet publiku nové zážitky z poslechu hudby. Obě značky před příštím ročníkem festivalu Primavera Sound, který se uskuteční v roce 2022, zveřejnily upoutávku na nominaci umělců, za podpory modelu CUPRA Born, prvního 100% elektricky poháněného modelu značky, jehož světová premiéra se uskuteční tento měsíc.

 • Autorizovaný partner Auto Palace Západ nově dodává vozy CUPRA a SEAT pro Autodrom a polygon Most

  6.5.2021
  Společnost Auto Palace Západ s.r.o. je už půl roku nejen novým prodejním a servisním centrem skupiny Auto Palace pro značky SEAT a CUPRA, ale nyní také novým partnerem Autodromu Most.
 • Jak správně vybrat autobaterii a nabíječku

  6.5.2021
  Pořízení nové autobaterie nepatří mezi příliš časté servisní úkony. Tento problém se objevuje hlavně ve chvílích, kdy automobil přestává řádně startovat a je zřejmé, že na vině bude právě stará autobaterie, která již nemusí mít dostačující kapacitu. V takovém případě přichází na řadu pořízení nové.
 • SEAT a CUPRA slaví historicky nejlepší duben na českém trhu

  4.5.2021

  Značky SEAT a CUPRA navázaly na mimořádně úspěšné první čtvrtletí na českém trhu rekordními dubnovými prodeji. Celkem 1036 předaných nových vozů SEAT a CUPRA ve čtvrtém měsíci letošního roku je nejlepším měsíčním prodejním výsledkem v historii. SEAT vykázal razantní nárůst prodeje již v období od ledna do března.

 • SEAT S.A. zavádí v závodě Martorell autonomní mobilní roboty

  30.4.2021
  Závod Martorell společnosti SEAT S.A. pokračuje ve vývoji a využívání digitální nástrojů a řešení na své cestě k chytřejší, digitalizovanější a síťově propojenější výrobě. Společnost v rámci tohoto cíle uvedla do provozu dva autonomní, spolupracující mobilní roboty, kteří se přizpůsobují potřebám zaměstnanců a pomáhají jim s různými úkoly, například s přepravou dílů.
 • Crossover SUV CUPRA Formentor získal ocenění Red Dot Award 2021 v kategorii Produktový design

  12.4.2021
  Crossover SUV CUPRA Formentor obdržel prestižní ocenění Red Dot Award 2021 v kategorii Produktový design, a pokračuje tak ve svém mimořádně úspěšném tažení. Crossover SUV již překonal všechna očekávání poté, co se umístil na stupních vítězů v letošní anketě Car of the Year (Auto roku). To je skvělý úspěch pro značku, která byla založena před pouhými třemi roky.
 • SEAT: Ženy a věda? Čím víc, tím líp

  6.4.2021
  Ženy vždy hrály klíčovou roli ve vědě, strojírenství a technologii a významně se podílely na rozvoji různých oborů a odvětví včetně automobilového průmyslu, například vynálezem ukazatelů směru. Ženy však tvoří stále menšinu v oblastech vědy a techniky označovaných zkratkou STEM (science, technology, engineering and mathematics – věda, technologie, strojírenství a matematika). Podle organizace UNESCO tvoří ženy 35 % studentů, kteří se zapisují na studium těchto oborů, přičemž mezi jednotlivými obory panují velké rozdíly. Nezájem o tyto oblasti může mít původ ve velmi raném věku a zčásti je výsledkem genderových stereotypů a předsudků. SEAT proto u příležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě (11. února) zorganizoval setkání dvou generací žen sdílejících vášeň pro budování lepší budoucnosti prostřednictvím vědy.
 • SEAT Service přivítá jaro novou sezónní nabídkou produktů a služeb

  25.3.2021
  Protože po náročném zimním období je nejlepší svěřit svůj vůz SEAT do péče profesionálům v autorizovaném SEAT Service, připravil importér Porsche Česká republika prostřednictvím svých autorizovaných partnerů sezonní akci platnou od března do června.
 • SEAT uvede v roce 2025 na trh městský elektromobil

  22.3.2021
  Společnost SEAT S.A. dnes oznámila, že v roce 2025 uvede na trh městský elektromobil. SEAT s tímto vozem vstoupí do segmentu s cenovým rozsahem od 20 000 do 25 000 eur, který je zásadní pro zajištění cenové dostupnosti elektromobility pro širokou veřejnost i pro splnění cílů Zelené dohody. V nadcházejících měsících se rozhodne o výrobním závodu, z jehož bran bude toto vozidlo vyjíždět.
 • Co je pojištění auta?

  21.3.2021

  Že je pro to, abyste mohli jezdit s autem po veřejných komunikacích, nezbytné mít nějaké pojištění vozidla, to vám je asi jasné. Tápete ale v pojmech, jako jsou povinné ručení, havarijní pojištění či připojištění?

 • Co je ČKP a kolik se platí za nepojištěné auto?

  21.3.2021

  Povinné ručení je jen jiným názvem pro pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Už ze samotného názvu jasně vyplývá, že jeho platba je skutečně povinná. Přesto se najdou lidé, kteří toto pojištění neplatí. Kdo na ně dohlíží a jaké jsou pokuty za nepojištěná auta?

 • Koncern Volkswagen, SEAT S.A. a španělská vláda sdílejí vizi Španělska jako budoucího centra elektromobility

  9.3.2021
  Jeho Veličenstvo španělský král Filip VI. a předseda španělské vlády Pedro Sánchez navštívili sídlo společnosti SEAT S.A. v Martorellu u příležitosti oslav 70. výročí španělského výrobce automobilů. Oba vzácné hosty doprovázeli Dr. Herbert Diess, předseda představenstva koncernu Volkswagen a předseda dozorčí rady společnosti SEAT, a Wayne Griffiths, předseda představenstva společnosti SEAT S.A. Mezi dalšími pozvanými hosty byli ministr průmyslu Reyes Maroto a Stefan Piëch a Mark Porsche, členové správní rady společnosti SEAT.
1 2 3 4 5  ...  archiv

Kategorie: