SEAT Klub ČR - Aktuality


 • Crossover SUV CUPRA Formentor získal ocenění Red Dot Award 2021 v kategorii Produktový design

  12.4.2021
  Crossover SUV CUPRA Formentor obdržel prestižní ocenění Red Dot Award 2021 v kategorii Produktový design, a pokračuje tak ve svém mimořádně úspěšném tažení. Crossover SUV již překonal všechna očekávání poté, co se umístil na stupních vítězů v letošní anketě Car of the Year (Auto roku). To je skvělý úspěch pro značku, která byla založena před pouhými třemi roky.
 • SEAT: Ženy a věda? Čím víc, tím líp

  6.4.2021
  Ženy vždy hrály klíčovou roli ve vědě, strojírenství a technologii a významně se podílely na rozvoji různých oborů a odvětví včetně automobilového průmyslu, například vynálezem ukazatelů směru. Ženy však tvoří stále menšinu v oblastech vědy a techniky označovaných zkratkou STEM (science, technology, engineering and mathematics – věda, technologie, strojírenství a matematika). Podle organizace UNESCO tvoří ženy 35 % studentů, kteří se zapisují na studium těchto oborů, přičemž mezi jednotlivými obory panují velké rozdíly. Nezájem o tyto oblasti může mít původ ve velmi raném věku a zčásti je výsledkem genderových stereotypů a předsudků. SEAT proto u příležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě (11. února) zorganizoval setkání dvou generací žen sdílejících vášeň pro budování lepší budoucnosti prostřednictvím vědy.
 • SEAT Service přivítá jaro novou sezónní nabídkou produktů a služeb

  25.3.2021
  Protože po náročném zimním období je nejlepší svěřit svůj vůz SEAT do péče profesionálům v autorizovaném SEAT Service, připravil importér Porsche Česká republika prostřednictvím svých autorizovaných partnerů sezonní akci platnou od března do června.
 • SEAT uvede v roce 2025 na trh městský elektromobil

  22.3.2021
  Společnost SEAT S.A. dnes oznámila, že v roce 2025 uvede na trh městský elektromobil. SEAT s tímto vozem vstoupí do segmentu s cenovým rozsahem od 20 000 do 25 000 eur, který je zásadní pro zajištění cenové dostupnosti elektromobility pro širokou veřejnost i pro splnění cílů Zelené dohody. V nadcházejících měsících se rozhodne o výrobním závodu, z jehož bran bude toto vozidlo vyjíždět.
 • Co je pojištění auta?

  21.3.2021

  Že je pro to, abyste mohli jezdit s autem po veřejných komunikacích, nezbytné mít nějaké pojištění vozidla, to vám je asi jasné. Tápete ale v pojmech, jako jsou povinné ručení, havarijní pojištění či připojištění?

 • Co je ČKP a kolik se platí za nepojištěné auto?

  21.3.2021

  Povinné ručení je jen jiným názvem pro pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Už ze samotného názvu jasně vyplývá, že jeho platba je skutečně povinná. Přesto se najdou lidé, kteří toto pojištění neplatí. Kdo na ně dohlíží a jaké jsou pokuty za nepojištěná auta?

 • Koncern Volkswagen, SEAT S.A. a španělská vláda sdílejí vizi Španělska jako budoucího centra elektromobility

  9.3.2021
  Jeho Veličenstvo španělský král Filip VI. a předseda španělské vlády Pedro Sánchez navštívili sídlo společnosti SEAT S.A. v Martorellu u příležitosti oslav 70. výročí španělského výrobce automobilů. Oba vzácné hosty doprovázeli Dr. Herbert Diess, předseda představenstva koncernu Volkswagen a předseda dozorčí rady společnosti SEAT, a Wayne Griffiths, předseda představenstva společnosti SEAT S.A. Mezi dalšími pozvanými hosty byli ministr průmyslu Reyes Maroto a Stefan Piëch a Mark Porsche, členové správní rady společnosti SEAT.
 • SEAT S.A. nabízí své zdravotnické kapacity pro očkování obyvatel proti onemocnění COVID-19

  26.2.2021
  Společnost SEAT S.A. a ministerstvo zdravotnictví Katalánska se dohodly na spolupráci ve snaze zefektivnit proces očkování široké veřejnosti, jakmile bude k dispozici dostatek dávek pro rozsáhlé očkování obyvatel proti onemocnění COVID-19. Společnost nabídla, že poskytne svou infrastrukturu a zdravotnický personál ve snaze pomoci veřejnému zdravotnictví s očkováním. Plánovaný proces počítá s očkováním zaměstnanců společnosti SEAT a koncernu Volkswagen v Katalánsku včetně jejich rodin, ale také obyvatel žijících v bezprostředním okolí. SEAT se chce touto spoluprací podílet na boji proti pandemii, a podpořit tak celou společnost.
 • Jak zvládnout jízdu na kruhovém objezdu?

  16.2.2021
  Silnice na celém světě jsou plné rozmanitých kruhových objezdů.  Jednu věc však mají společnou: v řidičích vyvolávají často rozpaky. Podle průzkumu, který uskutečnila společnost Axa ve Španělsku, dva ze tří řidičů nevědí, jak správně řídit na kruhovém objezdu. Kdo má přednost v jízdě? V jakém jízdním pruhu mám jet? Kdy musím zapnout ukazatel směru? Přinášíme návod, jak úspěšně zvládnout jízdu na kruhovém objezdu.
 • Jak na dezinfekci klimatizace?

  14.2.2021

  Většina motoristů se zajímá o možnosti dezinfekce klimatizace až ve chvíli, kdy klimatizace zřetelně zapáchá. Ve skutečnosti byste ale klimatizaci měli čistit pravidelně, pokud tedy nechcete dýchat vzduch plný bakterií.

 • SEAT hodnotí rok 2020: "Navzdory všemu to byl rok, který nás nezastavil"

  18.1.2021
  Na rok 2020 nikdo z nás nezapomene. Je to rok pandemie onemocnění COVID-19, omezení volného pohybu a udržování společenského odstupu, ale také nesmírného úsilí, vytrvalosti a nasazení všech těch, kteří navzdory všemu vydávají ze sebe to nejlepší. To je případ i více než 15 000 zaměstnanců společnosti SEAT a všech jejích dodavatelů, kteří se v nejnáročnější fázi, kdy se všechno zastavilo, mobilizovali, aby udrželi ostatní v pohybu. Přinášíme ohlédnutí za nevídaným rokem z pohledu společnosti SEAT.
 • CUPRA Formentor je mezi sedmi finalisty prestižní ankety Car of the Year 2021

  8.1.2021
  Značka CUPRA byla zrozena v únoru 2018. Nekonvenční vyzývatel etablovaných značek nabízí v současnosti zcela nové portfolio produktů: CUPRA Ateca, CUPRA Leon a CUPRA Formentor. Postavení značky CUPRA na trhu nyní upevňuje nominace modelu CUPRA Formentor mezi sedm finalistů v prestižní anketě Car of the Year 2021 (Vůz roku 2021).
 • „Best Buy Car of Europe 2021“: zcela nový SEAT Leon získal ocenění AUTOBEST 2021

  19.12.2020
  Zcela nový SEAT Leon byl zvolen vítězem ankety „AUTOBEST 2021“, a získal tak evropské ocenění „Best Buy Car of Europe 2021“ jako nejlepší vůz ke koupi v Evropě v roce 2021. Porota ankety AUTOBEST má 31 členů z celé Evropy, kteří patří mezi nejvýznamnější motoristické novináře. Společnost SEAT obdržela toto ocenění již podruhé ve své 70leté historii. V roce 2017 byl oceněn model SEAT Ateca. SEAT tím potvrzuje své zaměření na vývoj vozidel, která jsou mimořádná a nabízejí na trhu něco opravdu výjimečného.
 • Jorge Díez byl jmenován novým šéfdesignérem společnosti SEAT

  20.10.2020
  Jorge Díez byl k 1. prosinci jmenován novým šéfdesignérem společnosti SEAT. Díez nasbíral v průběhu téměř 20 let rozsáhlé mezinárodní zkušenosti v oblasti automobilového designu. Od roku 2011 do roku 2014 vedl oddělení vnějšího designu ve společnosti SEAT a pracoval také v centrálách značek Audi a Volkswagen v Německu. Ve své nové funkci bude přímým podřízeným Dr. Wernera Tietze, který má v představenstvu společnosti SEAT na starosti výzkum a vývoj.
 • CUPRA Formentor se už brzy dostane na české silnice. Jak jezdí?

  13.10.2020
  CUPRA Formentor se zanedlouho objeví i na českých silnicích. První šťastlivci se však s tímto vozem již mohli svézt. Mezi ně patří například Dr. Werner Tietz, člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za výzkum a vývoj, Marta Almuniová, technická ředitelka značky CUPRA, a Jordi Gené, jezdec značky CUPRA. Zde jsou jejich dojmy získané za volantem prvního modelu, navrženého a vyvinutého exkluzivně pro značku CUPRA.
 • Petr Fulín: Desítka ve WTCR na Slovakiaringu byla na dosah

  11.10.2020
  V neděli vyvrcholil světový šampionát WTCR na Slovakiaringu trojicí závodů, ve kterých odstartoval jediný český jezdec Petr Fulín v týmu VEXTA DOMY. Po prvním ne příliš vydařeném závodě si Petr spravil chuť úžasnými souboji ve zbývajících dvou jízdách.
 • SEAT Service nabízí zimní wellness program pro vozy SEAT všech věkových kategorií

  9.10.2020
  SEAT Service připravil pro majitele starších i zánovních vozů SEAT dokonalý wellness program, který uvede i méně zdatné automobily do skvělé kondice, díky níž hravě zvládnou všechny nástrahy zimy. Hlavní pozornost je zaměřena na důkladnou sezonní prohlídku a profesionální SEAT Pneuservis. V případě potřeby jsou však připraveni také vyškolení technici, kteří za výhodných podmínek odstraní jakýkoli zjištěný nedostatek v technickém stavu. Bezstarostné zimní cestování usnadní speciální Originální příslušenství SEAT, které lze stejně jako náhradní díly a servisní úkony pořídit mimořádně výhodně prostřednictvím slevových poukazů Fitness plán. Velkým pomocníkem na cestách se může stát vyspělá konektivita s aplikací My SEAT dostupná nyní i pro starší vozy SEAT. A pro čerstvé majitele nových modelů Leon a Leon ST připravil SEAT akční paket nejžádanějšího zimního příslušenství s 15% cenovým zvýhodněním.
 • CUPRA Formentor: „Proměnili jsme přírodu v barvu“

  1.10.2020

  Dvacet osm gramů perleťově modré, 25,2 g černé, 9,2 g krystalicky stříbrné, 1,5 g bílé, 0,6 g fialové, k tomu trochu lesku a hliníku… Za tímto receptem stojí více než tři roky práce, bezpočet pokusů a na konci název modrého laku: Petrol modrá. Od okamžiku, kdy designéři značky CUPRA načrtli první skici modelu Formentor, se tým z oddělení barev a materiálů pustil do práce na barvách pro první model značky. Charakter vozu, jakým je CUPRA Formentor, definuje několik aspektů: sofistikovanost, inovace, fascinující vnější design… a tři exkluzivní barvy. Za každou z nich stojí příběh, který vysvětluje důvody jejího vzniku.

 • Wayne Griffiths jmenován novým předsedou představenstva společnosti SEAT

  23.9.2020
  Správní rada společnosti SEAT, jíž předsedá předseda představenstva koncernu Volkswagen Herbert Diess, jmenovala Wayneho Griffithse novým předsedou představenstva společnosti SEAT s účinností od 1. října.
 • Kolik golfových míčků se vejde do zavazadlového prostoru modelu Tarraco?

  3.9.2020
  Golfoví hráči a funkcionáři ve Španělsku zvolili na 11. ročníku španělského poháru komunikačních médií SEAT Tarraco „Ideálním vozem“. Vlajková loď značky SEAT totiž splňuje veškeré požadavky hráčů golfu na automobil pro každodenní cestování i provozování jejich nejoblíbenějšího sportu, ať se jedná o praktičnost, prostornost nebo ochranu životního prostředí. Klíčovým faktorem byla také velikost zavazadlového prostoru. Jaká je však přesná kapacita zavazadlového prostoru modelu Tarraco? Přesné číslo jsme zjistili v rámci mimořádné výzvy, která je ideální pro fanoušky golfu.
 • Laboratoř aditivní výroby ve společnosti SEAT „tiskne“ trojrozměrné díly pro všechny fáze vývoje a výroby automobilu

  12.8.2020
  Aditivní výroba dílů probíhá bez forem, omezení v konstrukci a designu a desetkrát rychleji. Proto jsou možnosti jejího využití nekonečné. Automobilový průmysl byl jedním z prvních odvětví, který tuto technologii zavedl do praxe, protože šetří čas a zvyšuje flexibilitu ve všech fázích vývoje a výroby vozidla. Jak pracuje laboratoř aditivní výroby společnosti SEAT?
 • SEAT investuje do své budoucnosti

  13.7.2020
  SEAT bude v letech 2020 až 2025 investovat celkem 5 miliard eur. Investice budou vynakládány nejen na nové projekty vývoje vozidel v Technickém centru SEAT se zvláštním zaměřením na elektrifikaci produktové řady, ale také na modernizaci výrobních zařízení a provozů v závodech Martorell, Barcelona a Componentes. SEAT se těmito investicemi připravuje na vývoj nových modelů a zahájení jejich výroby v Martorellu. Tím zajistí zaměstnanost a podpoří svůj budoucí rozvoj.
 • Při pohledu z výšky září areál SEAT Martorell jako město, v němž stojí v popředí zaměstnanci a inovace

  1.7.2020
  Říká se, že z výšky se můžeme dívat na věci ve větších souvislostech. Na zemi víme o tom, že SEAT je jedinou společností ve Španělsku, která vyvíjí, vyrábí a prodává osobní automobily. Co však můžeme spatřit z výšky? Ve výšce 600 metrů přelétáme nad areálem společnosti SEAT a z této ptačí perspektivy vidíme doslova město.
 • SEAT nabízí atraktivní příslušenství pro letní sezonu

  26.6.2020
  SEAT Service připravil pro majitele vozů SEAT atraktivní příslušenství, díky němuž se mohou bez obav vydávat na letní výpravy za dobrodružstvím nebo odpočinkem se všemi členy rodiny včetně domácích mazlíčků. A pro rychlé zdolání posledního úseku cesty do cíle si mohou řidiči přibalit do zavazadlového prostoru svého vozu SEAT stylovou elektrickou koloběžku SEAT eKickScooter 25 či její novou verzi 65, kterou rovněž pořídí u každého autorizovaného prodejce SEAT.
 • SEAT Leon zazáří financováním od SEAT Financial Services

  18.6.2020
  Když nic nejde podle plánu, zvedni hlavu a nevzdávej to. Inspiruj se barcelonským sluncem jako nový SEAT Leon. Takto pozitivně a optimisticky představuje nová kampaň „Nastal čas zazářit“ čtvrtou generaci bestselleru. Bezkonkurenční je také akční financování SEAT All inclusive s velmi atraktivními splátkami.
1 2  archiv

Kategorie: