SEAT Klub ČR - Aktuality


 • SEAT automatizuje venkovní přepravu dílů autonomními roboty

  16.2.2020
  Výrobní a montážní závod SEAT v Martorellu činí další kroky na své cestě k trvale udržitelnější, digitalizované a chytré výrobě. SEAT je prvním průmyslovým výrobcem v Evropě, který používá i ve venkovních zónách automatizovaná vozidla AGV (Automated Guided Vehicles), vybavená navigačním systémem SLAM (Simultaneous Localisation And Mapping), připojením k síti 4G a indukčním nabíjením akumulátorů. V současnosti je mimo vnitřní prostory výrobních hal závodu Martorell provozováno osm automatizovaných vozidel AGV, která zajišťují automatickou přepravu dílů. SEAT již používá 200 vozidel AGV pro dodávky dílů v montážních halách závodů v Martorellu a Barceloně.
 • Nový SEAT Leon přistižen na běžné ulici. Ukazuje i zajímavě umístěné brzdové světlo

  14.2.2020
  Nová, již čtvrtá generace modelu SEAT Leon byla představena teprve koncem ledna, ale ve Španělsku už bylo zachyceno několik po běžné silnici jedoucích aut. Ta jasně ukazují, na co se za pár měsíců můžeme těšit.
 • Novým ambasadorem značky CUPRA je Marca ter Stegen, brankář fotbalového klubu FC Barcelona

  13.2.2020
  Značka CUPRA rozšířila svůj klub o nového člena, německého fotbalového brankáře Marca ter Stegena. Ter Stegen je ve světě fotbalu považován za jednoho z nejlepších brankářů a jako globální ambasador značky CUPRA zvýší povědomí o značce na celém světě.
 • Cupra se dala dohromady se známým úpravcem a nabídne limitovanou Atecu

  9.2.2020
  Představovat vám výkonné SUV značky Cupra, model Ateca, asi nijak nemusíme. Ve zkratce se dá říct, že Cupra Ateca je vlastně standardní SEAT Ateca, který ovšem dostal porci výkonu navíc, kdy Cupra na všechna kola posílá rovných 300 koní. Oproti verzi od SEATu pak nabízí několik, především designových, vylepšení. Ovšem krátce po uvedení první Cupry na trh se ohlásila tuningová firma ABT se svou verzí Cupry Atecy. Reagovala tak na stesky některých příznivců značek SEAT Cupra, kteří tvrdili, že 300 koní je málo.
 • Sledujte živé odhalení nové generace SEATu Leon!

  28.1.2020
  V úterý 28. ledna 2020 bude v 19°° hodin večer slavnostně odhalena nová, čtvrtá generace modelu SEAT Leon. Buďte u toho v rámci on-line přenosu, který můžete sledovat níže.
 • Prodeje značky SEAT vzrostly v roce 2019 o 10,9 % a dosáhly nového historického rekordu

  12.1.2020
  SEAT má za sebou další rekordní rok. Po úspěšném roce 2018 dosáhly prodeje společnosti SEAT znovu nejvyšší hodnoty v její historii. V roce 2019 vzrostl počet dodaných vozů o 10,9 % na celkových 574 100 vozidel. SEAT tímto výsledkem překonal rekord stanovený v roce 2018 (517 600 vozů) a třetím rokem v řadě dosáhl dvouciferného růstu.
 • Jak často měnit olej?

  30.12.2019
  Motorový olej je základní kapalinou, bez které se vozidlo prostě neobejde. Jeho hlavním smyslem je promazávaní částí motoru, dále čištění, ochrana před poškozením, a v neposlední řadě také chlazení. Motorový olej zajišťuje správný chod motoru a prodlužuje jeho životnost.
 • Zcela nový SEAT Leon svítí na cestu celému segmentu

  19.12.2019
  SEAT vložil nové generaci modelu Leon do vínku punc výjimečnosti. Silný charakter bestselleru španělské značky je umocněn nejmodernější osvětlovací technikou. Osvětlovací systémy pro zcela nový SEAT Leon zvýší přitažlivost dynamického, sportovního a elegantního kompaktního vozu při pohledu jak zvenku, tak i z komfortu jeho interiéru.
 • Jak vybrat sněhové řetězy a co s nimi zásadně nedělat

  11.12.2019
  Vydat se v zimních měsících autem do hor bez řádné přípravy a výbavy je riskování s vlastním zdravím i majetkem. V některých případech i se zákonem. Často vám totiž nepostačí ani zimní pneumatiky, musíte nasadit těžší kalibr. A tím jsou sněhové řetězy.
 • SEAT znovu překonal svůj historický prodejní rekord

  9.12.2019
  SEAT překonal svůj historický prodejní rekord druhým rokem v řadě. Španělský výrobce automobilů dodal od ledna do listopadu na celém světě 542 800 vozů, což je o 10,3 % více než ve stejném období loňského roku. Přestože do konce letošního roku zbývá ještě jeden měsíc, SEAT již překonal výsledek, dosažený v celém roce 2018, v němž prodal 517 600 vozidel a přepsal do té doby platný rekord z roku 2000.
 • Pečujte o své vozidlo! V zimě obzvláště!

  3.12.2019
  Osobní vozidlo je v podstatě dalším členem domácnosti. Péči vyžaduje téměř celoročně. Úkony, jež vyžaduje, se však mění dle sezony. Jaké jsou aktuální právě na podzim a v zimě?
 • Prodeje značky SEAT v říjnu vzrostly o více než 30 %, od začátku roku činí nárůst 11 %

  13.11.2019
  SEAT vstupuje do závěru letošního roku s novými rekordy v oblasti prodeje. Španělská společnost dodala od ledna do října na celém světě 498 700 vozidel, což je o 11,1 % více než ve stejném období loňského roku (449 000 vozů). SEAT tak prodal o téměř 50 000 více automobilů a překonal rekord pro období od ledna do října, stanovený v roce 2018.
 • Auto z autobazaru? Nechte si ho raději dovézt z Německa

  12.11.2019
  Málokdo má na to, aby si mohl pořídit úplně nový vůz. Většina Čechů se poohlíží spíše v autobazarech a po inzerátech na internetu. Troufnete si ale nakoupit takhle naslepo? U inzerátu od soukromé osoby nemáte vůbec žádnou jistotu a případy, kdy autobazary přetáčely tachometry, jsou také velmi známé.
 • Zvláštní pozornost věnovaná péči o karoserii vašeho auta se vyplatí

  23.10.2019
  Déšť, zima, mrazy a další nepříznivé vlivy počasí na podzim a v zimě dávají autům pořádně zabrat. Bohužel jen umytí nestačí, je třeba dopřát svému vozu co nejkvalitnější péči. Proto se zaměříme především na lak, aby zůstal chráněný, nepoškozený a dlouho zářivý. Jak na to?
 • SEAT nabízí pro úspěšný model Leon zvýhodněný paket FR Black Matt

  10.10.2019
  SEAT Leon je nyní ještě atraktivnější a výhodnější! Španělská značka připravila pro české zákazníky svůj bestseller s atraktivním paketem FR Black Matt. Cestu k emocionálním zážitkům ze sportovní jízdy za volantem nového modelu Leon FR Black Matt usnadňují akční nabídky financování SEAT Financial Services. Zákazníci si navíc mohou pro svůj nový Leon pořídit také zvýhodněné Originální příslušenství SEAT v rámci právě probíhající zimní servisní akce.
 • Prodeje značky SEAT v září vzrostly o 37 %

  9.10.2019
  Celkové prodeje značky SEAT dosáhly nového milníku. Výrobce automobilů dodal od ledna do září 454 800 vozidel, což je o 9,4 % více než ve stejném období roku 2018 (415 600 vozů). Jedná se o nejlepší výsledek v historii společnosti SEAT, který významně překonává rekord z období od ledna do září 2018.
 • SEAT nabízí zimní sezonní prohlídku zdarma

  7.10.2019
  SEAT Service zve všechny řidiče vozů SEAT před zimní sezonou do autorizovaných servisů SEAT. Mnozí řidiči mají z cestování za zimním dobrodružstvím zbytečné obavy, ale s dokonale připraveným vozem SEAT na kvalitních zimních pneumatikách si lze zimních radovánek užívat bez starostí. Sezonní nabídka pamatuje na majitele zánovních i starších vozů SEAT a kromě zimní servisní prohlídky a profesionálního SEAT Pneuservisu zahrnuje také kompletní sortiment servisních služeb a zvýhodněných programů, mezi něž patří Fitness plán, knížka slevových poukazů na pořízení servisních úkonů, Originálních dílů SEAT i Originálního příslušenství SEAT, Kompletní ceny SEAT a SEAT STK Service.
 • SEAT vysvětluje, jak funguje logistika 16 milionů dílů denně

  6.10.2019
  Před námi je videostěna, která je rozdělená na různé zobrazovací plochy a nepřetržitě ukazuje aktualizované ukazatele, grafy, mapy s trasami, kódy… Vypadá to jako v řídicí věži na letišti, ale jedná se o „řídicí věž“ SEAT Control Tower v logistickém centru španělské společnosti. Nový systém zajišťuje v reálném čase přenos dat o 16 milionech dílů, potřebných každý den k výrobě 2300 vozů.
 • Blíží se povinné přezutí letních pneumatik na zimní. Zvládnete to doma sami?

  2.10.2019
  Zima pomalu ale jistě klepe na dveře, a ačkoliv se může zdát, že na mráz ještě nenarazíte, opak je pravdou. Nepodceňujte včasnou výměnu pneumatik, která zaručí bezpečnost na cestách. Někdo přezouvá pro jistotu už na konci října, aby byl 1. listopadu připraven, někdo naopak čeká na první sníh, a to je chyba. Nebezpečí vám totiž může hrozit už během ranních a nočních hodin, kdy může teplota i v tomto ročním období klesnout opravdu nízko. S přezutím pneumatik byste tedy rozhodně neměli čekat až na první sníh nebo první mrazy.
 • Co dělá v autě imobilizér?

  2.10.2019

  Samozřejmě každý by uvítal možnost nechat auto jen tak stát, vyřídit si vše potřebné a vrátit se k němu na stejné místo, v dnešní době je to ale jen utopický sen, naopak se musíme snažit si auto co nejvíce zabezpečit před případnou krádeží. Imobilizér je jedním z efektivních způsobů, jak mít auto v bezpečí.

 • Leon na Transsibiřské magistrále

  22.9.2019
  Z Moskvy až do Vladivostoku. Vzdálenost více než 9000 kilometrů překonávají vlaky na legendární Transsibiřské magistrále. Stejně dlouhá by byla nepřetržitá řada více než dvou milionů dosud prodaných vozů SEAT Leon. Krátce před uvedením čtvrté generace se ohlížíme na evoluci jednoho z hlavních pilířů společnosti SEAT.
 • SEAT od hardwaru po software aneb v Barceloněje budováno nové Kompetenční centrum

  24.7.2019
  SEAT na veletrhu Mobile World Congress 2019 oznámil, že vybuduje centrum pro vývoj softwaru, aby se dokázal ještě lépe přizpůsobovat probíhajícím změnám a úspěšně realizovat digitální transformaci společnosti.
 • Nový vůz značky CUPRA získáte od SEAT Financial Services jednoduše

  11.7.2019
  Španělská automobilka SEAT vyrábí automobily pro řidiče, ve kterých buší srdce milovníka vozů s příběhem, mají rádi vůni benzínu a chtějí něco víc než jen dopravní prostředek. SEAT proto přišel se značkou CUPRA, která spojuje jedinečnost, sofistikovanost a sportovní výkony. Díky značkovému financování SEAT Financial Services si lze nyní tyto modely pořídit s 0% úrokem.
 • SEAT láme v první polovině roku 2019 rekordy

  8.7.2019
  SEAT uzavřel první polovinu roku 2019 s historicky nejvyššími prodejními výsledky. Španělský výrobce automobilů dodal na celém světě celkem 314 300 vozů, což je meziročně o 8,4 % více. SEAT poprvé prodal více než 300 000 vozidel během prvních šesti měsíců roku, a překonal tak rekord ze stejného období roku 2018 (289 900 vozů).
 • Autodoplňky, které vás vybaví na cestu – na tu do práce i na dovolenou

  3.7.2019

  K autu potřebujeme celou řadu autodoplňků. Nejde jen o spotřební materiál, jako jsou žárovky do světlometů nebo různé provozní kapaliny. Zejména před dovolenou naše auto předěláváme na velblouda, přezdívaného koráb pouště. Snažíme se jej naložit a nafouknout, co to jde. A ono to překvapivě skutečně možné je. Zejména, když použijeme střešní box či nosiče kol.

1 2 3  archiv

Kategorie: