CUPRA Leon získal 5 hvězdiček Euro NCAP


17.7.2021

CUPRA Leon potvrzuje zamerení znacky na výrobu vozidel, která nejenže mají sportovní výkony ve své DNA, ale soucasne také patrí mezi nejbezpecnejší automobily na trhu. Vysokovýkonný kompaktní vuz Leon je nejnovejším modelem znacky CUPRA, který obdržel petihvezdickové hodnocení ve zprísnených testech bezpecnosti Euro NCAP.Model CUPRA Leon získal nejvyšší hodnocení stejne jako CUPRA Formentor, první vozidlo znacky, které absolvovalo nové bezpecnostní testy renomované nezávislé organizace Euro NCAP.

„CUPRA i nadále vyrábí vozidla, která kombinují moderní sportovní výkony s maximální bezpecností,“ rekl Dr. Werner Tietz, clen predstavenstva, odpovedný za výzkum a vývoj znacek CUPRA a SEAT. „Po úspechu modelu CUPRA Formentor z první poloviny letošního roku následuje nyní nejvyšší možné hodnocení ve zprísnených testech Euro NCAP i pro model CUPRA Leon.“

Bezpecnost na prvním míste
Model CUPRA Leon má ve své rozsáhlé výbave bezpocet bezpecnostních a komfortních technologií, které používají velké množství dat ze senzoru k zajištení ješte snadnejšího rízení a bezpecnejší jízdy v každodenním provozu, a prispívají tak ke splnení požadavku nejnovejších testu Euro NCAP.

Mezi tyto systémy patrí autonomní nouzové brzdení, rozpoznávání dopravních znacek, asistent pro jízdu v dopravní kolone, asistent pro ovládání svetlometu a prednárazový asistent. Bezpecnostní výbava krome toho zahrnuje rovnež sedm airbagu vcetne standardního centrálního bocního airbagu vpredu, asistenta pro rozpoznávání prekážek pred vozem Front Assist s detekcí vozidel, chodcu a cyklistu, asistenta pro vyhýbací manévry, asistenta pro prujezd križovatkou, asistenta pro jízdu v jízdním pruhu a funkci nouzového volání e-Call. CUPRA Leon je tak jedním z nejbezpecnejších vozidel na trhu.

CUPRA Leon ve variantách se spalovacím motorem i plug-in hybridním pohonem se muže pochlubit vynikajícími výsledky ve všech oblastech: ochrana dospelých cestujících 91 %, ochrana detí 88 %, ochrana zranitelných úcastníku silnicního provozu 71 % a bezpecnostní asistencní systémy 80 %.

Model CUPRA Leon dosáhl stejne jako model CUPRA Formentor nejvyššího možného hodnocení, což je obrovský úspech vzhledem k tomu, že organizace Euro NCAP zprísnuje své testy každé dva roky. Testy Euro NCAP jsou po lonských zmenách nejprísnejší a nejdukladnejší ve své historii.

 

Fotografie:


CUPRA Leon získal 5 hvězdiček Euro NCAP - fotografie