CUPRA Leon získal 5 hvězdiček Euro NCAP


17.7.2021

CUPRA Leon potvrzuje zaměření značky na výrobu vozidel, která nejenže mají sportovní výkony ve své DNA, ale současně také patří mezi nejbezpečnější automobily na trhu. Vysokovýkonný kompaktní vůz Leon je nejnovějším modelem značky CUPRA, který obdržel pětihvězdičkové hodnocení ve zpřísněných testech bezpečnosti Euro NCAP.Model CUPRA Leon získal nejvyšší hodnocení stejně jako CUPRA Formentor, první vozidlo značky, které absolvovalo nové bezpečnostní testy renomované nezávislé organizace Euro NCAP.

„CUPRA i nadále vyrábí vozidla, která kombinují moderní sportovní výkony s maximální bezpečností,“ řekl Dr. Werner Tietz, člen představenstva, odpovědný za výzkum a vývoj značek CUPRA a SEAT. „Po úspěchu modelu CUPRA Formentor z první poloviny letošního roku následuje nyní nejvyšší možné hodnocení ve zpřísněných testech Euro NCAP i pro model CUPRA Leon.“

Bezpečnost na prvním místě
Model CUPRA Leon má ve své rozsáhlé výbavě bezpočet bezpečnostních a komfortních technologií, které používají velké množství dat ze senzorů k zajištění ještě snadnějšího řízení a bezpečnější jízdy v každodenním provozu, a přispívají tak ke splnění požadavků nejnovějších testů Euro NCAP.

Mezi tyto systémy patří autonomní nouzové brzdění, rozpoznávání dopravních značek, asistent pro jízdu v dopravní koloně, asistent pro ovládání světlometů a přednárazový asistent. Bezpečnostní výbava kromě toho zahrnuje rovněž sedm airbagů včetně standardního centrálního bočního airbagu vpředu, asistenta pro rozpoznávání překážek před vozem Front Assist s detekcí vozidel, chodců a cyklistů, asistenta pro vyhýbací manévry, asistenta pro průjezd křižovatkou, asistenta pro jízdu v jízdním pruhu a funkci nouzového volání e-Call. CUPRA Leon je tak jedním z nejbezpečnějších vozidel na trhu.

CUPRA Leon ve variantách se spalovacím motorem i plug-in hybridním pohonem se může pochlubit vynikajícími výsledky ve všech oblastech: ochrana dospělých cestujících 91 %, ochrana dětí 88 %, ochrana zranitelných účastníků silničního provozu 71 % a bezpečnostní asistenční systémy 80 %.

Model CUPRA Leon dosáhl stejně jako model CUPRA Formentor nejvyššího možného hodnocení, což je obrovský úspěch vzhledem k tomu, že organizace Euro NCAP zpřísňuje své testy každé dva roky. Testy Euro NCAP jsou po loňských změnách nejpřísnější a nejdůkladnější ve své historii.

 

Fotografie:


CUPRA Leon získal 5 hvězdiček Euro NCAP - fotografie