Jak si ušetřit námahu a peníze při pojištění auta?


1.7.2021

Před pár dny jsem musel řešit nové povinné ručení pro svůj automobil. Neměl jsem ale příliš chuť a také můj čas je vzhledem k pracovní vytíženosti drahocenný. Proto jsem se rozhodl přejít na online formu pojistky.Online srovnání a sjednání pojištění má značné výhody oproti zařizování na pobočce

Doposud jsem ani netušil, že online pojištění auta je tak snadnou a rychlou záležitostí. Stačí si vybrat web, na němž jsem si nejprve provedl srovnání. Povinné ručení, havarijní pojištění a další druhy pojistek totiž v současnosti nabízí poměrně dost pojišťoven, navíc každá z nich poskytuje hned několik variant svých produktů, takže orientace v nich nemusí být zrovna snadnou záležitostí. Díky online srovnání jsem si ujasnil během pár minut, jaké nabídky by mi mohly vyhovovat. Poté už stačilo zvolit si konkrétní produkt a zadat patřičné údaje o mé osobě a vozidle. Následně jsem povinné ručení zaplatil a vše bylo vyřešené.

Kompletní detaily smlouvy mi přišly na emailovou adresu, zelenou kartu pojišťovna obratem zaslala poštou na mou adresu. Vůbec nikam jsem nemusel chodit, což mi ušetřilo nemalé množství času. Porovnáním jsem navíc uspořil peníze, oproti minulosti mě pojištění auta vyšlo o stovky korun levněji.

Kde získat cenné rady a srovnat si produkty tuzemských pojišťoven?

Když budete chtít postupovat podobně jako já, je praktické získat informace také o možnostech pojištění konkrétního vozidla. Například si zjistíte srovnání povinného ručení pro VW Golf, tedy automobil, který v České republice patří dlouhodobě k velmi populárním modelům.

Pokud jde o komplexní srovnání a získání kvalitních informací o jednotlivých druzích pojištění auta, je užitečný web kalkulackapojisteni.com. Ocenil jsem na něm nejen přehlednost, ale rovněž možnost okamžitého uzavření povinného ručení a dalších forem pojištění auta.Fotografie:


Jak si ušetřit námahu a peníze při pojištění auta? - fotografie