Značka CUPRA slavnostně otevřela reprezentativní showroom CUPRA Garage v Olomouci

3.10.2024

Značka CUPRA slavnostně otevřela exkluzivní showroom CUPRA Garage v Olomouci, a pokračuje tak v rychlém rozšiřování své prodejní a servisní sítě v České republice. Olomoucká CUPRA Garage postavená autorizovaným prodejcem AUTOCENTRUM OLOMOUC je po Znojmě, Českém Krumlově a Brně čtvrtým letos otevřeným showroomem nekonvenční značky, která od svého představení v roce 2018 již sedmým rokem dynamicky roste.

„Mám velkou radost, že od dnešního dne můžeme všechny fanoušky sofistikovaných automobilů s jedinečným designem a sportovní duší na Hané přivítat v exkluzivním prostředí showroomu CUPRA Garage, který dnes slavnostně otevřel náš autorizovaný partner AUTOCENTRUM OLOMOUC,“ říká Aleš Novák, ředitel divize CUPRA společnosti Porsche Česká republika, a dodává: „CUPRA Garage je bránou do jedinečného světa značky CUPRA, který sahá daleko za hranice automobilového průmyslu. Naši klienti se v něm mohou těšit na exkluzivní zákaznické zážitky a samozřejmě na naše nejnovější modely, jejichž paletu v nadcházejících měsících ještě více rozšíříme.“

Showroom CUPRA Garage v Olomouci otevírá AUTOCENTRUM OLOMOUC, autorizovaný prodejce vozů SEAT a CUPRA. Renomovaná společnost s dlouholetou tradicí v oblasti prodeje a servisu automobilů se díky profesionálnímu přístupu a důrazu na kvalitu služeb etablovala během více než čtvrt století jako jeden z předních poskytovatelů automobilových služeb v olomouckém regionu. AUTOCENTRUM OLOMOUC nabízí širokou škálu nových i ojetých vozů od předních světových značek včetně značek Škoda, SEAT a nově i CUPRA z koncernu Volkswagen. Značka CUPRA přináší do portfolia společnosti AUTOCENTRUM OLOMOUC, jednoho z prvních autorizovaných prodejců značky SEAT v České republice, vzrušující kombinaci sofistikovaného luxusu a vytříbeného sportovního charakteru.

„Vozy CUPRA jsou navrženy pro ty, kteří hledají nejen vysoký výkon a precizní jízdní vlastnosti, ale také výjimečný design, moderní technologie a exkluzivní detaily. Každý model ztělesňuje individualitu a osobitý styl umocněný prémiovým zpracováním interiéru a inovacemi v oblasti konektivity a bezpečnosti,“ říká Rostislav Mikulka, jednatel a ředitel společnosti AUTOCENTRUM OLOMOUC, a dodává: „Naše společnost vždy kladla důraz na inovace a pokrok, s jasnou vizí směrem k udržitelným řešením. Proto vítáme, že je značka CUPRA průkopníkem také v oblasti elektromobility a vysokovýkonných hybridních vozidel, což dokládají například modely CUPRA Formentor či CUPRA Born – první plně elektrický model značky. CUPRA tak představuje ideální volbu pro ty, kteří touží po sportovním duchu a výkonu, aniž by museli dělat kompromisy v oblasti udržitelnosti nebo každodenního komfortu.“

AUTOCENTRUM OLOMOUC nabízí svým zákazníkům v nově vybudovaném showroomu CUPRA Garage v Olomouci možnost zažít unikátní atmosféru, kterou vytváří propojení automobilového světa s životním stylem. Klientů se po vstupu do showroomu CUPRA Garage ujme tzv. CUPRA Master, který jim zajistí nejen exkluzivní nákupní zážitky, ale také poskytne veškeré potřebné poradenství a další služby včetně testovacích jízd. Kompletní portfolio modelů značky CUPRA je přístupné prostřednictvím inovativních digitálních nástrojů s virtuální realitou. V nich si mohou budoucí řidiči modelů CUPRA nakonfigurovat svůj vůz snů přesně podle svých představ nebo si vyzkoušet unikátní zážitky. Za pozornost stojí také Kolekce CUPRA s exkluzivními značkovými oděvy a doplňky.

Kromě prodeje vozidel poskytuje AUTOCENTRUM OLOMOUC také kompletní servisní služby, zahrnující diagnostiku, opravy, údržbu a prodej náhradních dílů. V roce 2022 prošlo servisní centrum kompletní modernizací a jeho kapacity vzrostly na dvojnásobek. AUTOCENTRUM OLOMOUC zajišťuje rovněž značkové financování včetně velmi oblíbeného operativního leasingu, který umožňuje zákazníkům užívat si nový vůz bez nutnosti jeho vlastnictví.

Značka CUPRA oslavila letos v únoru šesté výročí a pokračuje v razantním růstu na globálním trhu i v České republice. V rekordním prvním pololetí letošního roku dodala CUPRA celkem 125 700 vozů, což znamená nárůst o 17,2 % v porovnání s rokem 2023 (107 300 vozů). Úspěch značky, která zastává roli nekonvenčního vyzývatele, dokládá také neslýchaných 27 500 vozů dodaných v červnu. Od založení značky CUPRA v roce 2018 bylo zákazníkům předáno již více než 650 000 vozů CUPRA.

V České republice dosahuje CUPRA i v letošním roce dvouciferného růstu. Od ledna do srpna 2024 bylo registrováno 1510 nových vozů CUPRA, což je o 18,2 % více než ve stejném období předchozího roku, zatímco celkový trh vzrostl o 2,3 %. Českým bestsellerem značky CUPRA je Formentor (1231 vozů v období od ledna do srpna; +29,0 %). V letošním roce byly na český trh uvedeny modernizované modely Formentor a Leon, následované elektrifikovaným sportovním SUV CUPRA Terramar, které lze již objednávat. Zanedlouho se svého příchodu na český trh dočká také loni představené zcela elektrické SUV CUPRA Tavascan.