SEAT dodal Skiareálu Ještěd nové vozy Tarraco a Ateca


11.6.2021

SEAT dodal Skiareálu Ještěd dvě nová SUV. Praktické, komfortní a bezpečné modely Ateca a Tarraco jsou perfektně připraveny na celoroční provoz v horských podmínkách severočeských hor. SEAT je od zimy 2019 hlavním partnerem Skiareálu Ještěd, který je celoročně vyhledávanou destinací fanoušků nejrůznějších sportů v přírodě. Smlouva o spolupráci mezi španělskou automobilovou značkou a Skiareálem Ještěd byla uzavřena až do října 2023 a pro příští dva roky počítá s provozem flotily tří vozů SEAT.„Předchozí dva roky našeho partnerství se Skiareálem Ještěd jasně ukázala, že právě SUV značky SEAT jsou na horách jako doma a je na ně za všech okolností spolehnutí i v náročných provozních podmínkách,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. „Mám proto velkou radost, že jsme nyní mohli provozovatelům Skiareálu Ještěd předat dva nové vozy v aktuální specifikaci. Oba modely, Ateca i Tarraco, jsou ideálními vozy pro všechny motoristy, kteří se udržují v kondici aktivním sportováním na čerstvém vzduchu v čisté přírodě.“

V silném partnerství mezi značkou SEAT a Skiareálem Ještěd hrají SUV hlavní roli. Po aktuální obměně vozového parku se budou návštěvníci sportovního areálu na Ještědu setkávat s modely Ateca a Tarraco, které kombinují atraktivní design s robustní konstrukcí a vysokou úrovní užitných vlastností. Skvěle postaráno je také o komfort a bezpečnost cestujících mnoha inovativními funkcemi od přednárazového bezpečnostního asistenta PreCrash Assist až po asistenční systém Travel Assist, který umožňuje částečně automatizovanou jízdu.

„S novou Atecou a novým Tarracem přicházejí do našeho horského týmu dvě atraktivní posily,“ říká Jakub Hanuš, ředitel Skiareálu Ještěd. „S předchozími vozy SEAT máme jen ty nejlepší zkušenosti. Na SUV značky SEAT je naprosté spolehnutí bez ohledu na roční období nebo aktuální počasí. Na delších cestách osobně velmi oceňuji úspornou jízdu, prostorný interiér a moderní technologie s intuitivním ovládáním, které nejsou samozřejmostí ani u prémiových značek. Ve značce SEAT tak máme silného partnera, který nám zajišťuje profesionální mobilitu a je platným článkem při rozvoji našeho střediska.“

„Hory za rohem“ – tak zní výstižný slogan, jímž Skiareál Ještěd láká milovníky sportu a přírody do moderního sportovního areálu. Celoročně provozované centrum je totiž ve snadném dosahu liberecké MHD a vynikající je i dopravní dostupnost z Prahy a středních Čech. Skiareál Ještěd pokračuje v modernizaci započaté před několika lety. Na podzim minulého roku se areál dočkal zcela nové a přelomové sjezdovky Nová Skalka s délkou 1,5 km a šířkou až 50 metrů, která se ještě do nadcházející zimy dočká umělého osvětlení. Nabídne tak lyžařům jedno z nejlepších a nejdostupnějších večerních lyžování v České republice. Na dojezdu sjezdovky vznikla rozsáhlá dětská aréna pro výuku lyžování. Aktuální délka sjezdových tratí na Ještědu je přes 10 kilometrů a další rozvoj je plánován v nejbližších letech.

Návštěvníky velmi oceňovanou předností Skiareálu Ještěd je kvalitní infrastruktura pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Pro motoristy je připraveno více než 800 parkovacích míst a v provozu jsou 3 lanové dráhy a 4 vleky. Ještěd GASTRONOMY zajišťuje kvalitní stravování a občerstvení, zatímco Ještěd MOTION poskytuje moderní služby lyžařské školy, půjčovny sportovního vybavení a prodejny sportovních doplňků. V létě si mohou návštěvníci vyzkoušet například terénní koloběžky pro adrenalinové jízdy po doporučených trasách. Ideální podmínky pro turisty i cyklisty nabízí řada zajímavých okruhů a naučných stezek. Vyznavače sjezdové a sportovní cyklistiky uchvátí JEŠTĚD Bikepark se čtyřmi trasami všech stupňů obtížnosti.

Příklon k aktivnímu trávení volného času je jedním z hlavních důvodů, proč obliba SUV značky SEAT u českých zákazníků dynamicky roste. Aktuální portfolio tří modelů Arona, Ateca a Tarraco se na celkovém prodeji značky SEAT v letošním roce (od ledna do května) v České republice podílí již téměř 60 procenty. Nejlépe si vede cenově nejdostupnější, kompaktní crossover Arona, jehož registrace jsou oproti stejnému období předchozího roku více než dvojnásobné.

Výrazného meziročního růstu dosáhl také model Ateca, který se profiluje jako ideální automobil pro každodenní cestování i dobrodružné výpravy s celou rodinou díky variabilnímu, prostornému interiéru a nabídce verzí s vyspělým pohonem všech kol.
Na vrcholu nabídky značky SEAT v segmentu SUV stojí Tarraco dodávané mimo jiné s plug-in  hybridním pohonem (Tarraco e-HYBRID), který kombinuje sportovní jízdní dynamiku s mimořádnou hospodárností a možností čistě elektrické jízdy na kratší vzdálenosti. Ve velkorysém interiéru nalezne pohodlí až sedm osob ve třech řadách. Cestující jsou chráněni vyspělými asistenčními a bezpečnostními systémy. Rozsáhlá výbava zahrnuje také nejmodernější konektivitu.

Fotografie:


SEAT dodal Skiareálu Ještěd nové vozy Tarraco a Ateca - fotografie SEAT dodal Skiareálu Ještěd nové vozy Tarraco a Ateca - fotografie SEAT dodal Skiareálu Ještěd nové vozy Tarraco a Ateca - fotografie SEAT dodal Skiareálu Ještěd nové vozy Tarraco a Ateca - fotografie