Jak správně vybrat autobaterii a nabíječku


6.5.2021

Porízení nové autobaterie nepatrí mezi príliš casté servisní úkony. Tento problém se objevuje hlavne ve chvílích, kdy automobil prestává rádne startovat a je zrejmé, že na vine bude práve stará autobaterie, která již nemusí mít dostacující kapacitu. V takovém prípade prichází na radu porízení nové.Podle ceho vybrat novou autobaterii

Pokud vybíráte novou autobaterii, musíte zvolit správné parametry. To v praxi znamená sledovat napríklad maximální kapacitu. Ta by mela být podobná jako hodnota predchozí baterie. Klasickou variantou jsou autobaterie 12 V. Vždy si také overte startovací proud. Ten by mel odpovídat doporucením v manuálu k vozidlu, protože príliš silná baterie by z dlouhodobého hlediska mohla poškozovat startovací mechanismus.

Pozor na rozmery

Krome funkcních parametru se nezapomente podívat i na faktické rozmery autobaterie. Ta totiž musí sedet do pripraveného nosice v motorovém prostoru. Údaj o ideálních rozmerech akumulátoru muže být uveden v manuálu k vozidlu, prípadne ho jednoduše zjistíte vlastním premerením. Pri výmene autobaterie muže být také cas pro nákup nových svorek, které pomohou s efektivním prenosem startovacího proudu.

Nabíjecka autobaterií

Jedním ze zpusobu, jak prodloužit životnost autobaterie nebo si pomoci ve chvíli, kdy vozidlo nechce nastartovat, je nabíjecka autobaterií. Tu oceníte nejenom pro klasický automobil, který byl napríklad nekolik mesícu v garáži, ale hodí se i pro zahradní trakturky a podobné stroje, které využívají akumulátor. Kvalitní nabíjecky autobaterií dokážou víceméne témer naplno využít dostupnou kapacitu. Díky stále pripravené nabíjecce také zvýšíte šanci, že nebude takový problém nastartovat i za velmi chladného pocasí. Základní varianta je navíc prostorove nenárocná i vcetne jednoduchého ovládání, se kterým si poradí každý.Fotografie:


Jak správně vybrat autobaterii a nabíječku - fotografie