CUPRA Formentor je mezi sedmi finalisty prestižní ankety Car of the Year 2021

8.1.2021

Značka CUPRA byla zrozena v únoru 2018. Nekonvenční vyzývatel etablovaných značek nabízí v současnosti zcela nové portfolio produktů: CUPRA Ateca, CUPRA Leon a CUPRA Formentor. Postavení značky CUPRA na trhu nyní upevňuje nominace modelu CUPRA Formentor mezi sedm finalistů v prestižní anketě Car of the Year 2021 (Vůz roku 2021).

CUPRA Formentor, první vozidlo navržené a vyvinuté specificky pro značku CUPRA, se utká s šesti dalšími finalisty v boji, v němž se rozhodne o tom, které vozidlo bude vyhlášeno vítězem.

Nominace modelu CUPRA Formentor do finálového kola letošní ankety Car of the Year je oceněním tvrdé a usilovné práce celého týmu značky CUPRA,“ řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA a společnosti SEAT. „CUPRA Formentor, náš první model navržený a vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA, je opravdovou revolucí. Přináší na trh dosud nevídanou dimenzi, zviditelňuje naší značku a zvyšuje její atraktivitu. S modelem CUPRA Formentor vstupujeme do nového rostoucího segmentu v Evropě.“

TEST: CUPRA Formentor VZ 2.0 TSI 4Drive (2021)

CUPRA Formentor kombinuje výhody sportovního vozu s kvalitami SUV. Toto vozidlo uspokojuje požadavky současných zákazníků, zatímco od konkurentů se odlišuje robustností a řadou výjimečných prvků. Široká nabídka sedmi různých pohonů, včetně dvou verzí Plug-in Hybrid, zážitky založené na kompletním síťovém propojení a nejvyspělejší bezpečnostní a komfortní systémy posouvají tento crossover ve stylu kupé na novou úroveň. A nyní vyzývá Formentor konkurenci novým způsobem.

O udělení prestižního titulu Car of the Year 2021 rozhodne porota renomovaných motoristických novinářů z celé Evropy. Jejím cílem je nalézt nejvíce výjimečný nový vůz, který byl již uveden do prodeje.

Porota ankety má 60 členů, kteří reprezentují 23 evropských zemí. Z jejich hlasování vzejde vítěz, který bude oznámen 1. března.

CUPRA Formentor je mezi sedmi finalisty prestižní ankety Car of the Year 2021 - fotografie