Nový SEAT Leon přistižen na běžné ulici. Ukazuje i zajímavě umístěné brzdové světlo


14.2.2020

Nová, již čtvrtá generace modelu SEAT Leon byla představena teprve koncem ledna, ale ve Španělsku už bylo zachyceno několik po běžné silnici jedoucích aut. Ta jasně ukazují, na co se za pár měsíců můžeme těšit.Nový SEAT Leon má v pětidveřové verzi vnější délku 4368 mm (+86 mm), vnější šířku 1800 mm (-16 mm) a vnější výšku 1456 mm (-3 mm). Rozvor náprav je 2686 mm, což je o 50 mm více než u třetí generace modelu SEAT Leon.

Ve verzi Sportstourer má Leon vnější délku 4642 mm (+93 mm), vnější šířku 1800 mm (-16 mm) a vnější výšku 1448 mm (-3 mm). Rozvor náprav je 2686 mm, což je o 50 mm více než u předchozí generace. Součinitel aerodynamického odporu vzduchu zcela nového modelu SEAT Leon je v porovnání s předchozí generací o 8 % nižší.

Zajímavá jsou zadní světla, která jsou na rozdíl od Tarraca propojená nejen designově, ale celý proužek svítí. Navíc je v něm – podobně jako u druhé generace Toleda – ukryto brzdové světlo.Nový SEAT Leon byl vyvíjen s ohledem na požadavky reálného světa. Nabídka poháněcích ústrojí proto nyní zahrnuje také tři elektrifikované varianty pro ještě hospodárnější provoz. Nová generace kompaktního modelu může být poháněna motory na benzin (TSI), naftu (TDI) nebo stlačený zemní plyn (TGI). Alternativou jsou částečně hybridní (eTSI) a externě nabíjitelné hybridní pohony (eHybrid). Všechny uvedené jednotky poskytují nejvyšší úroveň výkonových parametrů pro všechny jízdní situace. Zákazníci si tak mohou objednat správnou kombinaci vozidla a motoru, který vyhovuje jejich specifickým požadavkům.Fotografie:


Nový SEAT Leon přistižen na běžné ulici. Ukazuje i zajímavě umístěné brzdové světlo - fotografie