Cupra se dala dohromady se známým úpravcem a nabídne limitovanou Atecu


9.2.2020

Představovat vám výkonné SUV značky Cupra, model Ateca, asi nijak nemusíme. Ve zkratce se dá říct, že Cupra Ateca je vlastně standardní SEAT Ateca, který ovšem dostal porci výkonu navíc, kdy Cupra na všechna kola posílá rovných 300 koní. Oproti verzi od SEATu pak nabízí několik, především designových, vylepšení. Ovšem krátce po uvedení první Cupry na trh se ohlásila tuningová firma ABT se svou verzí Cupry Atecy. Reagovala tak na stesky některých příznivců značek SEAT Cupra, kteří tvrdili, že 300 koní je málo.Netrvalo dlouho, stezky byly vyslyšeny a Cupra se nakonec s německou tuningovou firmou spojila, aby dala vzniknout výkonnější limitované edici Atecy. Spolupracující společnosti se dohodly na několika kosmetických úpravách. Nová jsou 20“ litá kola, nový je i výfukový systém, lehce upravené jsou kryty zrcátek i znaky automobilky. Lehkou úpravou prošel i interiér, který nabídne modrou alcantaru a modré ambientní osvětlení. Ovšem, co si budeme povídat, auto upravené ABTem není důležité pro to, jak vypadá nebo kolik alcantary má v interiéru. Jde především o výkon.

V případě anglické verze ostřejšího SUV Cupra Ateca Limited Edition, nabízeno zde bude 100 kusů, byl výkon pomocí úprav map řídící jednotky posunut z původních 300 na zajímavějších 350 koní. Točivý moment pak vyskočil ze 400 Nm na 440 Nm. Takto bude vypadat 80 z těch 100 plánovaných aut. Dalších 20 dostane do vínku výfuk od Akrapoviče, silnější brzdy Brembo a lehce upravený, především pak tvrdší podvozek. V případě této dvacítky si zákazníci budou muset připravit 45 120 liber, tedy asi 1,4 milionu korun. Jinak Ateca Limited Edition v Anglii vyjde na 42 120 liber, tedy asi 1,2 milionu.

Pro celou Evropu má vzniknout 1999 kusů této limitky, ale zatím bohužel nemáme potvrzeno, že by se ostřejší Cupra Ateca měla objevit i u nás.