Otevření auta bez poškození


27.6.2019

Svět kolem nás se neustále zrychluje a pokud chceme držet krok s dobou, musíme zrychlovat své životní tempo i my. Abychom to stíhali, jezdíme autem víc a častěji. A jak občas z toho auta spěcháme za prací či nákupy, snadno se stane, že si v něm zapomeneme klíče a po několika minutách zámky cvaknou a my jsme v nesnadné situaci. Nemusí to být jen naším zaviněním, mnoho rodičů zná ten pocit, kdy se jim v autě zamkne malé dítě a odemykat se mu z nejrůznějších důvodů nechce.Nakonec není důležité, jak k situaci došlo, ale jak ji vyřešit. Jak si tedy se zabouchnutými klíči v zamčeném autě poradit? V dnešní době internetu, na kterém najdeme všechno, se nejpohodlněji jeví najít si řešení pro váš typ auta a pustit se do akce. Ale je to rozumné? Nenaděláte více škody, než užitku? Ono to, co na videu nebo v popisu vypadá jednoduše, jednoduché být vůbec nemusí, zejména pokud nejste úplně manuálně zruční a nemáte potřebné vybavení.

Samozřejmě nejjednodušší řešení je použít klíče náhradní, ale ne vždy se k nim dá rychle a snadno dostat a zejména v horkých dnech a variantě „dítě v zabouchnutém autě“ je potřeba jednat skutečně bez odkladu. Pro tyto případy existují sady paklíčů pro jednotlivé vozy a tovární značky. Vzhledem ke zřejmé snadné zneužitelnosti je jasné, že se k nim běžný smrtelník jen tak nedostane. A zkoušet strkat do zámku auta různé vychytávky od kancelářských sponek přes sponky do vlasů až po klíče z jiných aut se vám může skutečně nevyplatit.

Z mnoha filmů také určitě znáte variantu otevření okýnka pomocí dlouhého drátu zastrčeného podél skla, kterým „něco někde vyháknete“, okno stáhnete a máte vyhráno. Tento postup fungoval u aut bez elektrického stahování oken, zkoušení téhle cesty u novodobých vozů skutečně nedoporučujeme.

Profesionální zámečníci umí také bez poškození vytvořit mezeru mezi dveřmi a přechodovým sloupkem a tou klíče vytáhnout, pokud třeba leží volně na sedadle. Mají k tomu ale potřebné vybavení a zkušenosti, vy sami to rozhodně nezkoušejte. Zkřivíte si karoserii a její vyrovnání není levnou záležitostí.

No a pokud vám selžou všechny nápady, vždycky můžete rozbít okýnko. Ale nejdřív se podívejte, na kolik vás vyjde jeho oprava.

Ať se na to dívám z kterékoli strany, jako nejvýhodnější se mi stále jeví najít si číslo na zámečníka a raději zaplatit jemu za kvalifikovanou práci s jistým výsledkem, než metodou pokus-omyl náklady na vysvobození klíčů z auta amatérskými metodami násobit. A nebude to trvat věčnost. Opravdu dobří zámečníci jsou totiž k zastižení nonstop, protože je jim jasné, že klíče si můžete zabouchnout kdykoli, ne jen v běžné pracovní době.Fotografie:


Otevření auta bez poškození - fotografie