CUPRA pokládá základní kámen nového sídla pro rok 2020


20.6.2019

CUPRA zahájila výstavbu svého nového sídla v návaznosti na konsolidaci organizační struktury, jmenování členů vrcholného managementu a zvýšení počtu zaměstnanců o 50 %. O nových krocích informoval prodejce značky předseda představenstva společnosti Wayne Griffiths.Se světem motoristického sportu propojená nová víceúčelová budova v sousedství sídla společnosti SEAT bude mít plochu 2400 metrů podlahové čtverečních pro kanceláře typu „open space“. Sídlo společnosti CUPRA, jehož architektura připomíná boxy na závodním okruhu, bude rozděleno do dvou podlaží, v nichž naleznou zázemí oddělení prodeje, marketingu, nákupu a financí. Budova na pozemku o rozloze 10 500 metrů čtverečních, obklopeném přírodou, bude mít velké nádvoří a impozantní terasu pro venkovní akce, která vytvoří například kulisy pro prezentaci budoucích modelů.

Griffiths ve svém projevu před britskými prodejci ocenil pozitivní vývoj značky od jejího založení v roce 2018: „Sídlem společnosti CUPRA vyvrcholí proces naší konsolidace jako nezávislé značky. Naším cílem je zdvojnásobení prodejů během příštích dvou až čtyř let. Vlastní budovy nám umožní zvětšit počet zaměstnanců na více než 100, abychom mohli na celém světě oslovovat stále větší počty automobilových nadšenců.“

Výstavba budovy bude podle plánů dokončena na konci letošního roku a slavnostně bude otevřena v roce 2020.

Nové provozy

Vzhledem k tomu, že značka CUPRA má své kořeny v motoristickém sportu, probíhá v současnosti také rekonstrukce budovy bývalého oddělení SEAT Sport, kterou společnost CUPRA přechodně používala jako svou centrálu. Na 16 000 metrech čtverečních vznikne CUPRA Racing Factory. „Bude to nová ‚garáž‘ pro naše oddělení motoristického sportu. V ní budou vyvíjeny a vyráběny budoucí závodní vozy CUPRA. CUPRA Racing Factory připraví také závodní vůz CUPRA e-Racer na debut v závodech elektricky poháněných cestovních vozů,“ uvedl Antonino Labate, ředitel společnosti CUPRA, odpovědný za strategii, rozvoj podnikání a provozní činnosti.

CUPRA bude mít navíc exkluzivní prostory ve vícefunkční budově Casa SEAT, jejíž výstavba probíhá v centru Barcelony.

Distribuční síť značky CUPRA je tvořena vyhrazenými prostory u vybraných prodejců SEAT. Značka má v současnosti 222 prodejních míst CUPRA Corner a jejich počet vzroste do konce letošního roku na 245, což představuje 20 % obchodní sítě značky SEAT. Společnost zajistila školení pro více než 240 Masterů CUPRA, jejichž úkolem je zprostředkovávat zákazníkům zážitky ze světa značky CUPRA. CUPRA bude mít také svá vlastní prestižní dealerství mimo prodejní síť značky CUPRA. Společnost v současnosti hledá vhodné lokality na vybraných adresách v Mnichově, Hamburku, Vídni a hlavním městě Mexika.

Zaměření na budoucnost

CUPRA po roce působení jako nezávislá značka pokračuje každý měsíc v překonávání prodejních rekordů. Během prvních pěti měsíců roku 2019 bylo prodáno 10 300 vozů CUPRA, což znamená nárůst o 76,8 % v porovnání s obdobím od ledna do května 2018.

CUPRA dokončuje proces uvedení modelu CUPRA Ateca na trh a velmi úspěšně realizuje poslední fázi prodeje aktuálního modelu Leon CUPRA. Nedávno představený koncepční vůz ztělesňuje zaměření značky na elektrifikaci. CUPRA Formentor s externě nabíjitelným hybridním pohonem o celkovém výkonu 245 k reprezentuje manifest značky a dokazuje, že CUPRA je i po technické stránce připravena na budoucnost. Model CUPRA Formentor bude uveden na trh v roce 2020.

Fotografie:


CUPRA pokládá základní kámen nového sídla pro rok 2020 - fotografie CUPRA pokládá základní kámen nového sídla pro rok 2020 - fotografie CUPRA pokládá základní kámen nového sídla pro rok 2020 - fotografie CUPRA pokládá základní kámen nového sídla pro rok 2020 - fotografie CUPRA pokládá základní kámen nového sídla pro rok 2020 - fotografie CUPRA pokládá základní kámen nového sídla pro rok 2020 - fotografie