Nejoblíbenější zařízení pro auto: palubní kamery a satelitní navigace


23.4.2019

Dnes jen málo řidičů nepoužívá taková zařízení, jakými jsou palubní kamery nebo satelitní navigace (známá i jako sat-nav). Tato zařízení jsou dnes velmi oblíbená a v online obchodech najdete skutečně velké množství těchto produktů. Hlavním účelem palubní kamery je nahrávat situaci na silnici kolem auta nebo přímo v autě. Obvykle se palubní kamera skládá z krytu s mikrookruhem a baterií, zabudovaného mikrofonu a podporného držáku nebo svorky na upevnění, displeje a souboru tlačítek pro ovládání.Na automobilovedily24 najdete levné navigace


Obvyklé místo montáže palubní kamery je horní část čelního skla. Některé palubní kamery mohou obsahovat dvě nebo více kamer pro pohled kolem celého auta. Druhá kamera se může namontovat na zadní okno nebo v blízkosti řidiče. DVR zařízení jsou napájena z elektrické sítě auta přes přímé kabelové spojení, nebo přes zástrčku autozapalovače. Moderní palubní kamery nebo DVR (digitální videorekordér) mohou nahrávat tyto údaje: co se děje před autem, na boční straně auta nebo za autem; zvuk (hučení motoru, hlasy v kabině auta, zvuk nárazu); souřadnice auta, rychlost auta; čas nebo poznávací značku auta (dle volby).

Satelitní navigace pomáhá řidiči zorientovat se na silnicích, obvykle za použití satelitů, díky kterým se zjistí přesná poloha auta na předem nahraných mapách, a poloha se zobrazí na LCD obrazovce. Rovněž tento systém využívá hlasové pokyny na provázení řidiče danou trasou. Tento hlasový systém může i upozorňovat na různé situace na cestách, objížďky, průměrnou rychlost provozu. Je to velmi pohodlné, protože řidič získá potřebnou pomoc bez toho, aby se rozptyloval od řízení. Navigační systémy mohou být instalovány přímo v továrně, nebo to mohou být zařízení, která si koupíte dodatečně. Mnoho výrobců aut nabízí GPS navigační systémy integrované do palubní desky. Levnější variantou navigace do auta je použití aplikaci v smartphonu, protože mnoho dnešních mobilních telefonů má zabudovaný GPS čip, poměrně velký displej a hlasité reproduktory.

V porovnání s těmito zařízeními má palubní navigace několik výhod: větší displej, obvykle je zde dotyková obrazovka, stabilnější GPS spojení, vždy aktivní zařízení připraveno na pomoc.Fotografie:


Nejoblíbenější zařízení pro auto: palubní kamery a satelitní navigace - fotografie