SEAT na český trh uvádí moderní koloběžku eXS KickScooter powered by Segway

2.4.2019

SEAT dnes – Zajištení efektivní mobility v neustále se rozrustajících velkomestech je pro instituce a výrobce automobilu velkou výzvou. Proto se SEAT rozhodl investovat do mikromobility mimo jiné i výrobou stylové, zábavné a moderní elektrické kolobežky eXS KickScooter powered by Segway. Díky ní je pohyb po meste efektivní, rychlý a samozrejme trvale udržitelný.

Kolobežka eXS KickScooter je výsledkem spolupráce mezi znackou SEAT a spolecností Segway. Navržena byla speciálne pro potreby znacky, která tak reaguje na nezbytnost rešit moderní mestskou a ekologickou mobilitu. SEAT eXS je speciálne vybaven individualizovatelným dekorativním osvetlením, LED svetlomety vpredu i vzadu, systémem proti odcizení, tempomatem nebo také LCD displejem. Mimo to nabídne i trojici jízdních režimu (Limit, Normal, Sport), integrovaný stojánek nebo možnost sledování stavu baterií pres mobilní aplikací Segway-Ninebot. Kolobežka prijíždí na 8palcových plných kolech s tlumici. O bezpecné zastavení se s jistotou postará elektronická brzda s ABS, které sekunduje šlapací mechanická brzda. Kolobežka samozrejme disponuje brzdovým svetlem.

eXS KickScooter má hmotnost pouhých 12,5 kilogramu. Dojezd je standardne 25 kilometru, ale je možné jej dodatecným akumulátorem prodloužit na 45 kilometru. Kapacita baterií je 187 Wh (5200 mAh) pri 36 V, a maximální výkon elektromotoru je 700 W. Maximální rychlost, kterou je možné s kolobežkou SEAT eXS KickScooter dosáhnout, je 25 km/h (s dodatecným akumulátorem 30 km/h) a zvládne až 10% stoupání. Doba nabíjení kolobežky je pouhých 3,5 hodiny. Maximální nosnost je 100 kilogramu a doporucená výška jezdce je mezi 120 a 200 centimetry.

SEAT eXS KickScooter powered by Segway bude k dispozici u všech dealeru znacky SEAT od dubna tohoto roku. Doporucená zákaznická cena je 16 299 Kc vc. DPH.

SEAT se zameruje na elektrickou mestskou mobilitu
Nový SEAT eXS KickScooter je dokonalým rešením mikromobility. Dopravní kolony, nedostatek parkovacích míst a nízkoemisní zóny v centrech mest patrí mezi výzvy, jimž musí ridici každý den celit. Požadavky na mestskou dopravu se velmi rychle mení a mikromobilita tak, jak ji rozvíjí znacka SEAT je dokonalým rešením na tyto problémy. SEAT chce v rámci strategie „Easy Mobility“ (Snadná mobilita) rozširovat portfolio produktu a služeb uvádením nových rešení pro mestskou mobilitu na trh, a to v souladu se strategií koncernu Volkswagen v oblasti mikromobility.

Cílem znacky SEAT je být v trvalém kontaktu s institucemi a mestskými zastupitelstvy ve snaze prispívat k lepší budoucí mobilite. Model eXS je prvním produktem znacky SEAT, který reaguje na zmeny v mestské doprave. Dalším modelem je pak SEAT Minimó, který byl predstavený na letošním autosalonu v Ženeve. Vozidlo Minimó bylo vyvinuto jako platforma pro mobilitu, jež ztelesnuje vizi spolecnosti SEAT pro mestskou mobilitu zítrka. Kombinuje totiž to nejlepší ze dvou svetu: bezpecnost a komfort osobního automobilu s agilitou a snadným parkováním motocyklu.