SEAT na český trh uvádí moderní koloběžku eXS KickScooter powered by Segway

2.4.2019

SEAT dnes – Zajištění efektivní mobility v neustále se rozrůstajících velkoměstech je pro instituce a výrobce automobilů velkou výzvou. Proto se SEAT rozhodl investovat do mikromobility mimo jiné i výrobou stylové, zábavné a moderní elektrické koloběžky eXS KickScooter powered by Segway. Díky ní je pohyb po městě efektivní, rychlý a samozřejmě trvale udržitelný.

Koloběžka eXS KickScooter je výsledkem spolupráce mezi značkou SEAT a společností Segway. Navržena byla speciálně pro potřeby značky, která tak reaguje na nezbytnost řešit moderní městskou a ekologickou mobilitu. SEAT eXS je speciálně vybaven individualizovatelným dekorativním osvětlením, LED světlomety vpředu i vzadu, systémem proti odcizení, tempomatem nebo také LCD displejem. Mimo to nabídne i trojici jízdních režimů (Limit, Normal, Sport), integrovaný stojánek nebo možnost sledování stavu baterií přes mobilní aplikací Segway-Ninebot. Koloběžka přijíždí na 8palcových plných kolech s tlumiči. O bezpečné zastavení se s jistotou postará elektronická brzda s ABS, které sekunduje šlapací mechanická brzda. Koloběžka samozřejmě disponuje brzdovým světlem.

eXS KickScooter má hmotnost pouhých 12,5 kilogramu. Dojezd je standardně 25 kilometrů, ale je možné jej dodatečným akumulátorem prodloužit na 45 kilometrů. Kapacita baterií je 187 Wh (5200 mAh) při 36 V, a maximální výkon elektromotoru je 700 W. Maximální rychlost, kterou je možné s koloběžkou SEAT eXS KickScooter dosáhnout, je 25 km/h (s dodatečným akumulátorem 30 km/h) a zvládne až 10% stoupání. Doba nabíjení koloběžky je pouhých 3,5 hodiny. Maximální nosnost je 100 kilogramů a doporučená výška jezdce je mezi 120 a 200 centimetry.

SEAT eXS KickScooter powered by Segway bude k dispozici u všech dealerů značky SEAT od dubna tohoto roku. Doporučená zákaznická cena je 16 299 Kč vč. DPH.

SEAT se zaměřuje na elektrickou městskou mobilitu
Nový SEAT eXS KickScooter je dokonalým řešením mikromobility. Dopravní kolony, nedostatek parkovacích míst a nízkoemisní zóny v centrech měst patří mezi výzvy, jimž musí řidiči každý den čelit. Požadavky na městskou dopravu se velmi rychle mění a mikromobilita tak, jak ji rozvíjí značka SEAT je dokonalým řešením na tyto problémy. SEAT chce v rámci strategie „Easy Mobility“ (Snadná mobilita) rozšiřovat portfolio produktů a služeb uváděním nových řešení pro městskou mobilitu na trh, a to v souladu se strategií koncernu Volkswagen v oblasti mikromobility.

Cílem značky SEAT je být v trvalém kontaktu s institucemi a městskými zastupitelstvy ve snaze přispívat k lepší budoucí mobilitě. Model eXS je prvním produktem značky SEAT, který reaguje na změny v městské dopravě. Dalším modelem je pak SEAT Minimó, který byl představený na letošním autosalonu v Ženevě. Vozidlo Minimó bylo vyvinuto jako platforma pro mobilitu, jež ztělesňuje vizi společnosti SEAT pro městskou mobilitu zítřka. Kombinuje totiž to nejlepší ze dvou světů: bezpečnost a komfort osobního automobilu s agilitou a snadným parkováním motocyklu.