Nejlepší GPS navigace do auta


26.12.2018

Anglicky global positioning system, česky globální systém pozic či jednoduše a srozumitelnou zkratkou GPS. Jedná se o původně vojenský systém zaměřování pozice, který se ale od roku 2000 užívá i mezi běžnými uživateli. Dalo by se říct, že navigace nahrazuje v autě klasické papírové mapy, které v mnoha ohledech dokonce předstihla. Pořizovací cena se pohybuje v dostupných mezích, samozřejmě s ohledem na to, čím chcete, aby vaše GPS navigace do auta disponovala. Od toho se také bude odvíjet to, v jaké cenové relaci ji na trhu najdete. Podívejte se, v čem všem je tato malá krabička lepší než klasické mapy.GPS se sama aktualizuje

Asi největším problémem klasických map je, že po určité době si musíte zakoupit novou. Na silnicích se všechno neustále mění, ulice se přejmenovávají, stavějí se obchvaty, kruhové objezdy a další. Na všechny novinky mapa nestačí, kdežto u GPS navigace si jenom stáhnete aktualizace a bude neustále v obraze.

Vždy víte, kde se nacházíte

Na displeji GPS navigace hned uvidíte, kde se zrovna nacházíte. Na mapě vám bod se současnou pozicí blikat nebude, což znamená, že abyste se zorientovali, budete muset dojet do nejbližší vesnice nebo města a podle jeho názvu určit svou polohu.

Služby pod palcem

Během jízdy autem potřebujete občas přestávku, zastavit se na nákup, odskočit si, zkrátka potřebujete využít nějakých služeb. Pouze na velmi podrobných mapách byste našli, kde se něco takového ve vašem okolí nachází. GPS navigace vyhledá všechna taková zařízení a navede vás k tomu nejbližšímu.

Správně vás navede

I když díky mapě budete vědět, že třetí odbočkou máte jet vlevo, můžete špatně počítat, přehlédnout se nebo se špatně zařadit. S GPS navigací se vám toto nestane, protože ta vám včas řekne, kdy se kam máze zařadit, abyste správně odbočili. Na odbočení vás několikrát upozorní, takže na všechno budete mít dost času.
 

Fotografie:


Nejlepší GPS navigace do auta - fotografie