19. sraz SEAT KLUBu ČR - květen 2018: foto + video

11.6.2018

Poslední kvetnový víkend se i letos nesl ve znamení srazu SEAT KLUBu CR. Šlo již o jeho 19. rocník a ani letos nechybela príjemná atmosféra, spousta SEATu a ani bohatý doprovodný program, o cemž vás presvedcí fotogalerie a video.

19. sraz SEAT KLUBu CR

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE JE KE ZHLÉDNUTÍ ZDE!

Po nekolika rocnících, kdy se sraz konal u prehrady Rozkoš v Královéhradeckém kraji, jsme se rozhodli pro zmenu místa. Volba padla na místo, které lépe propojuje metropole Cech a Moravy. Sraz se tak tentokrát konal ve Ždáre nad Sázaou v rekreacním areálu Pilák. Tradicní však bylo konání od pátku do nedele s tím, že hlavní program se odehrával v sobotu.

Pátecní odpoledne a vecer byl pro návštevníky akce ve vlastní režii, pro poradatele nicméne znamenal finální prípravy akce, souteží i odmen, které si meli letošní vítezové odvézt. Souteží bylo pro tento rocník pomerne hodne, krome tradicního hodnocení aut návštevníky, šlo také o hodnocení aut odbornou porotou. Úcastnící srazu mohli také predvést svoji manuální zrucnost a to jak pri výmene kola, tak i pri skládání molitanu do kufru. Oboje byly souteže na cas. Pro ty, kterí si na svém aute obcas neco rádi sami udelají a opraví, jsme pripravili také poznávání automobilových soucástek poslepu. Na 19 kousku byl casový limit dve minuty, ale byli i takoví soutežící, kterým na to stacilo jen neco pres pulku casu.

Asi nejzajímavejším bodem programu z hlediska souteží, letos jiste byla jízda zrucnosti. Nebyla ale taková, jakou znáte z predchozích rocníku. Tentokrát se jezdilo zcela novým modelem SEAT Ateca. Ten mel ale všechna okna zalepena nepruhlednou fólií a ridici se mohli orientovat jen podle obrazu z kamer na displeji navigace. Jde o jednu z možností, které si pro model Ateca muže zákazník prikoupit v rámci príplatkové výbavy. Podle vašich ohlasu vás to bavilo a to jsme rádi!

V rámci dalšího doprovodného programu byl u hlavního stanu vystaven závodní speciál Cupra TCR úradujícího evropského šampióna v závodech cestovních vozu (ETCC) Patra Fulína. V odpoledních hodinách dorazil se svým Leonem Cupra R i samotný Petr Fulín. Moderátor akce Ondrej Horínek s ním pak vedl velmi zajímavý rozhovor. Ten jsme vysílali žive a na jeho záznam se mužete podívat zde.

Neposledním bodem programu byla také pomerne reálná simulace první pomoci pri dopravní nehode. Její úcastníci si museli poradit se zaklínenými lidmi pod autem, jimž z otevrené rány vytékala krev, museli uklidnovat šokovanou spolujezdkyni, která se neustále vyptávala na príjezd ambulancí a podobne.

Zapomenout nelze ani na partnery akce, kterí si také pro návštevníky akce pripravili vlastní doprovodný program. Jmenovite šlo o:

- SEAT Auto Máca Jihlava – autorizovaný prodejce a servis vozu SEAT
  - Detailingshop – prodejce autokosmetiky, který nabízí nejlepší produkty od výrobcu z celého sveta
  - XTUNING - profesionální chip tuning automobilu, nákladních vozu, zemedelských stroju a dalších motorových prostredku

Záverem bychom chteli podekovat nejen práve partnerum akce, ale také vám všem, kterí jste na sraz prijeli. Doufáme, že jste si ho užili a tešíme se na vás (nejpozdej) opet príští rok! Tentokrát na jubilejním 20. sraze a pri oslave 15 let SEAT KLUBu CR.

P.S. Podekovat bych chtel také všem, kterí se na organizaci celé akce podíleli, a díky nimž probehla tak, jak probehla! DÍKY!

Pavel Srp,
predseda SEAT KLUB CR z.s.