Test SEAT Leon Cupra 300


28.8.2017

Leon Cupra současné generace platí za velmi rychlé auto. SEAT ho navíc prakticky neustále posiluje a tak aktuální verze nabízí už 300 koní. A právě modernizovanou 300koňovou verzi s manuální převodovkou jsme vyzkoušeli v redakčním testu.Tak jde čas…

Současný SEAT Leon Cupra přišel v roce 2014 ve verzích s 265 a 280 koňmi. Ta slabší se u nás ani nenabízela, na českém trhu se tedy začínalo na výkonu 280 koní. Už tahle Cupra byla vážně rychlým a velmi dobře fungujícím autem. Nabízela se ve třech karosářských verzích a jejich nastavení se poměrně dost lišilo.

Následovalo zvýšení výkonu na 290 koní, auto dostalo označení Cupra 290. Změnou neprošel jen motor, ale také výfuk, protože si zákazníci stěžovali na to, že Cupra není zvenku vůbec slyšet. SEAT tedy přišel s přepracovanou výfukovou soustavou (kromě verze ST, ta byla pořád tichá), která přidávala něco na zvuku, stále šlo ale spíše o decentní brumlání. Naladění 290koňové verze se mě osobně ale příliš nelíbilo, byla moc „hrrr“. Oproti 280koňové verzi bylo potřeba s plynem pracovat o poznání opatrněji.

Protože v minulém roce SEAT přišel s faceliftem celé modelové řady Leon, nevyhnuly se mu samozřejmě ani verze Cupra. Facelift přinesl nejen pozměněný design exteriéru i interiéru, ale opět také výkonnější motor. Motor má teď 300 koní a jeho projev se opět zjemnil.

Celý článek si můžete přečíst zde: http://auto-mania.cz/test-seat-leon-cupra-300Fotografie:


Test SEAT Leon Cupra 300 - fotografie Test SEAT Leon Cupra 300 - fotografie Test SEAT Leon Cupra 300 - fotografie Test SEAT Leon Cupra 300 - fotografie Test SEAT Leon Cupra 300 - fotografie