I. setinová rally SEAT KLUBu - 19. 8. 2017

24.8.2017

V sobotu 19. srpna jsme uspořádali historicky první "setinovou rally". V okolí Jihlavy jsme vypustili posádky s roadbookem plným instrukcí na cestu, kterou předem nikdo neznal. Úkolem nebylo projet trasu co nejrychleji, ale naopak co nejpřesněji. A jak to dopadlo?

I. setinová rally SEAT KLUBu - 19. 8. 2017

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE JE KE ZHLÉDNUTÍ ZDE!

O tom, jestli takový formát akce bude pro členy klubu zajímavý a nebo nikoliv, jsme vedli dlouhé debaty. Nakonec jsme se rozhodli takovou akci udělat. Výsledkem sice nebyla nijak převratná účast, ale podle reakcí zúčastněných posádek si ji všichni užili. Podle všeho to tedy vypadá v příštím roce na pokračování.

O co šlo? Posádky dostaly "roadbooky", ve kterých byly instrukce, kudy jet. Žádná mapa, žádná přesná vyznačená trasa, ale naopak pouze metry nebo kilometry a směr, kterým je třeba se na té či oné křižovatce vydat. Trasa měřila přibližně 60 kilometrů a obsahovala několik měřených testů, o kterých účastníci věděli předem, ale také několik testů - ať už časových nebo průjezdových - o kterých naopak nevěděli.

Po první části trasy jsme se potkali v hospůdce, kde si jednotlivé posádky vyměňovaly zkušenosti, poznatky a dojmy a při vydatném obědě se připravovaly na druhou část, která je zavedla mimo jiné na nedaleké letiště. I tady pro ně byla připravena měřená zkouška. V bezpečných prostorách letiště šlo tentokrát o zkoušku o poznání svižnější, z čehož měla většina posádek radost. Pokud se totiž podíváte na startovní pole, bohatě byly zastoupeny rychlé modely SEAT Leon Cupra, včetně nejnovější verze s 300 koňmi.

Po návratu byl čas opět probrat dojmy a již jsme čekali na vyhodnocení samotné soutěže. Výsledky jednotlivých časových testů jsme zveřejňovali postupně na tabuli a lákali jsme posádky na finální vyhlášení, které proběhlo kolem čtvrté hodiny odpoledne. Akce se zúčastnilo celkem 13 posádek, do cíle dojely všechny, žádná se po cestě neztratila, což považujeme za ten hlavní a největší úspěch.

V celkovém hodnocení bylo nakonec pořadí následující:
  1. místo: VELECKÁ Denisa (řidič) a VELECKÝ Zbyněk (spolujezdec)
  2. místo: ŠTĚRBA Michal a HAVEL Ladislav
  3. místo: HOŘÍNEK Ondřej a JEŽOVÁ Jana
Vítězům gratulujeme a těšíme se na příště!

Kompletní výsledky jsou ke stažení zde:
Celkové výsledky | RT1 | RT2 | RT3 | RT4 | ST1 | ST2