Antivibrační materiál - k čemu slouží a jak vybrat


20.6.2017

Odhlučnění vozu – věc, kterou mnoho výrobců stále více podceňuje, a zároveň věc, která může výrazně zlepšit komfort jízdy a také zlepšit zážitek z poslechu hudby. Pokud bychom se podívali na současný trh, je třeba říci, že nejvíce oblíbený je antivibrační materiál. Už název jasně napovídá, jaký je hlavní účel daných materiálů. Primárně dokážou potřebnou oblast vozu odhlučnit, tedy eliminovat hluk, který například prostupuje do interiéru. Dále dokáže tento materiál dobře eliminovat i vibrace a jejich šíření. Daný materiál následně pro své vlastnosti patří mezi základ každého vozu, kde je kladený důraz na dokonalý hudební projev, i klid během jízdy. A jak vybrat ten pravý materiál? Podívejte se s námi.Tloušťka materiálu

Zde platí jasné pravidlo. Čím větší tloušťku daný materiál má, tím lepší výsledky dokáže nabídnout. Je to celkem pochopitelné a tak byste se při svém výběru měli zaměřit spíše na ty s větší tloušťkou. Dnes patří mezi nejoblíbenější ta řešení, která mají tloušťku v rozmezí 2 – 2,4 milimetru. S nimi rozhodně nešlápnete vedle, pokud budete hledat dokonalý výsledek. Pozor však i na to, aby se daný materiál dobře vešel na místo, kam ho chcete aplikovat.
TloustkaMaterialu

Odolnost vůči vlivům prostředí

Další parametr, podle kterého je vhodné vybírat, je celková odolnost. A to třeba proti různým vlivům prostředí. Když máme být konkrétnější, tak se na mnoha místech vašeho vozu může hodit odolnost proti vodě. Pokud s ní antivibrační, materiál přijde do kontaktu, nemělo by mu to vadit. Stejně tak je dobré hledět i na odolnost vůči olejům. Tato vlastnost se bude velmi dobře hodit například ve chvíli, kdy se rozhodnete odhlučnit kapotu, kde z motorového prostoru může nějaká ta kapka oleje znenadání vystříknout.
OdolnostVuciVlivumProstredi

Vlastnosti spojené s teplem

Když u oblasti kapoty ještě zůstaneme, je dobré zmínit, že zde může vznikat i teplo. Pokud odhlučňujete právě tuto oblast, je dobré volit takový antivibrační materiál, který dokáže nabídnout i tepelnou odolnost a pochopitelně také tepelnou izolaci. I to je vlastnost, která se na určitých místech hodí. Na druhou stranu musíme dodat i to, že jsou i taková místa, kde je tato vlastnost v podstatě zcela zbytečná.
VlastnostiSpojeneSTeplem

Výrobce materiálu

I ten hraje roli, a to poměrně velkou. My doporučíme raději sáhnout po kvalitním a osvědčeném výrobci, u kterého máte jistotu, že antivibrační materiál poslouží tak, jak posloužit má. Jedním z těch, kteří patří na trhu mezi velmi dobrou volbu, je společnost STP. S tou vedle rozhodně nešlápnete. Tím si můžete být stoprocentně jisti. Lákadlem u tohoto výrobce je pochopitelně i velmi široký sortiment produktů, a to právě s ohledem na to, jakou část vašeho vozu potřebujete odhlučnit.
VyrobceMaterialu

(Reklamní sdělení)Fotografie:


Antivibrační materiál - k čemu slouží a jak vybrat - fotografie