Facelift vozu SEAT Ibiza Cupra: Nenápadné vozítko se silnějším motorem


2.10.2016

Vůz Ibiza Cupra z dílny španělské automobilky SEAT se nedávno dočkal svého faceliftu. Co tato obměna tváře oblíbeného modelu vlastně obnáší? Podíváme se na to trochu podrobněji. Spousta příznivců značky Seat čekala už v minulém roce, že na trh přijde nová generace jejich oblíbence SEATu Ibiza. Ovšem nestalo se tak.O slovo se hlásí hlavně motor

Aby ale fanoušci značky nebyli úplně zklamaní, došlo alespoň k určité a poměrně velké modernizaci. Díky ní získal model Ibiza Cupra docela podstatné změny. Jaké?
  • silnější motor
  • adaptivní tlumiče v základu
  • manuální převodovka
  • sportovní třídveřová karoserie
  • design směrovaný k velké nenápadnosti
  • sportovní multifunkční volant a sportovní sedačky

Největší změnou je samozřejmě větší motor. Bývalou čtrnáctistovku nyní vystřídala přeplňovaná osmnáctistovka, což rozhodně není na škodu. Jezdí se s ní příjemně.

Příklon k nenápadnosti

Co se ale dá trochu nové tváři vozu Seat Ibiza Cupra trochu vytknout je překvapivě poměrně malá nápaditost celkového designu vozu, a to jak v případě vnějších prvků, tak i kabiny. Vlastně jediným výraznějším detailem je centrálně umístěná koncovka výfuku v lichoběžníkovém rámečku. Přední část vozu je ale prakticky totožná jako u předchozího modelu. Jde o velmi nenápadné úpravy nárazníku, nebo šachovnicová vlajka na masce chladiče. Automobilka si určitě mohla dovolit trochu víc. Podobně to vypadá i s kabinou. Řidiči sice vyzdvihují perfektní sportovní tvar volantu, který je multifunkční a při jízdě se drží velmi příjemně i pohodlná sportovní sedadla, do kterých skutečně dobře zapadnete, ale jinak je interiér přece jenom trošku nudnější. Více odvahy by designérům modelu určitě prospělo. Nějaký trochu veselejší prvek by interiér jinak funkčního a příjemného vozu určitě oživil. Ojeté Ibizi najdete například na 123auta.cz.

Fotografie:


Facelift vozu SEAT Ibiza Cupra: Nenápadné vozítko se silnějším motorem  - fotografie