SEAT "DUB" Ibiza


5.3.2008

Po dlouhé odmlce v článcích o české TUNING SEAT scéně tady máme opět jednu krasavici. Jde o DUBovu Ibizu.V základu jde o model SEAT Ibiza s motorem 1,2 12V o výkonu 47kW, není to žádný rychlík, ale na občasné popojíždění úplně stačí.

Výkonově motor upraven nebyl, snad jen aby se mu lépe dýchalo, dostal kit přímého sání Green. Co se týká vzhledu, tam si DUB opravdu vyhrál. Však posuďte sami z fotek! Všechny plasty byly nalakovány do barvy slonovinové kosti.

Motor je sice srdce auta, ale ani bez podvozku a kol by auto nikam nedojelo, a proto si teď i k nim něco málo napíšeme. Sériový podvozek byl vyměněn za stavitelný sportovní podvozek Supersport. Leží teď pěkně na zemi a jen se plazí. Na podvozek pak DUB nasadil litá kola ve stejném designu jako má luxusní AUDI A8. To mu ale nestačilo, tak navíc byla na tuto sezonu parádně vyleštěna. Jenže ani tohle nebylo dost a už se mu rodí v hlavě plány na kola úplně jiná. Ale šup zpátky ke kolům aktuálním. Jak už jsem nakousl, jsou to repliky, konkrétně MAM 8 v rozměru 7,5 x 17 palců obuté do pneumatik 205/40 R17. Aby kola na autě pořádně vynikla, přibyly na každou nápravu distanční podložky o tloušťce 10 mm vpředu a 20 mm vzadu.

Podíváme-li se na auto zvenku, uvídíme, že nás klame tělem. Na první pohled nás zaujmou agresivní nárazníky, které pocházejí z nejsilnější sériové verze Cupra. Přední byl dále upraven - původní plástve nahradil černý tahokov. Rovné linie z postranního pohledu dotváří originální prahové nástavce SEAT Sport.

Z "oblečení" auta je to všechno a už zbývají jen detaily. Vpředu nás rozhodně zaujme zlý výraz, který mají na svědomí mračítka JE Design a maska bez znaku, což je novinka pro tuto sezónu. Černý znak na fotkách už je minulostí. Vzadu jsou to kompletně zahlazené 5. dveře a sportovní koncovka výfuku.

Když otevřeme dveře, hned nás napadne, že ani uvnitř vozu nezůstal "kámen ka kameni" a předělalo se snad vše, co šlo. Od tapecírunku, přes kožené anatomické sedačky FK, dvoubarevný kožený volant až po pedály a nášlap z AUDI TT.

Příjemné prostředí na "palubě" dokresluje výkonná audio a video aparatura s mnoha LCD displeji a Playstationem 2. Cestující se při jízdě tedy rozhodně nudit nebudou!

Myslím, že auto je vyladěné velmi pěkně a dělané s citem! Třeba se najdou další odvážlivci, kteří nám své upravené vozy ukáží!!!


Na závěr se podívejte na pár fotek: