Crossover SUV CUPRA Formentor získal ocenění Red Dot Award 2021 v kategorii Produktový design


12.4.2021

Crossover SUV CUPRA Formentor obdržel prestižní ocenení Red Dot Award 2021 v kategorii Produktový design, a pokracuje tak ve svém mimorádne úspešném tažení. Crossover SUV již prekonal všechna ocekávání poté, co se umístil na stupních vítezu v letošní ankete Car of the Year (Auto roku). To je skvelý úspech pro znacku, která byla založena pred pouhými tremi roky.Zisk ocenení Red Dot Award je dalším dukazem, že modely CUPRA, a obzvlášte pak Formentor, predstavují ve svém segmentu jedinecnou nabídku. Je také obrovským uznáním pro celý Kmen CUPRA a tým designéru.

Ocenení Red Dot Award za produktový design je každorocne udelováno nejlepším produktum, které se vyznacují výjimecnou kvalitou designu z hledisek estetické pritažlivosti, funkcnosti, chytrých rešení a inovativnosti.

„Red Dot Award za produktový design je pro vyzývavý designový styl modelu CUPRA Formentor opravdovým uznáním. U znacky CUPRA vytváríme vozy, které budou nekterí lidé milovat, nikoli vozy, které se líbí každému,“ rekl Wayne Griffiths, predseda predstavenstva znacky CUPRA a spolecnosti SEAT. „Toto duležité ocenení je odmenou za fantastickou práci, kterou odvádí tým designéru znacky CUPRA.“

CUPRA Formentor je vozidlem, které díky technickým inovacím, vyspelé bezpecnostní výbave, cenové dostupnosti a elektrifikovaným pohonum splnuje všechny myslitelné požadavky vcetne tech, které vyplývají z menících se tržních trendu.

Kombinace karoserie crossoveru SUV a technického základu platformy MQB EVO umožnila vytvorit dokonalý celek, který snoubí sportovní charakter a dynamiku hatchbacku s prakticností, komfortem a prostorností SUV. A stejného názoru je i porota souteže Red Dot Award.

Mezinárodní porotu souteže Red Dot Award tvorí 50 odborníku, kterí individuálne testují každý prihlášený produkt, diskutují nad jeho vlastnostmi a nakonec sestaví jeho hodnocení.

Proces hodnocení v rámci souteže je založen na ruzných kritériích, k nimž každý porotce pridává své odborné stanovisko. Mezi hodnoticí kritéria patrí napríklad míra inovativnosti, funkcnost, ergonomie, symbolický a emocionální obsah a kompatibilita s ekologií.

Model CUPRA Formentor obsadil nejvyšší prícku díky své schopnosti uspokojit požadavky na každodenní provoz ve spojení s vášní a emocemi, které vyvolává vysokovýkonný vuz.

CUPRA Formentor prepisuje historii a stane se duležitým hrácem v evropském segmentu crossoveru SUV, jehož objem prodeje se podle prognóz v príštích 5 letech zdvojnásobí. Formentor tak bude pro budoucnost znacky CUPRA mimorádne významný. Vítezství v souteži Red Dot Award v kategorii Produktový design je dalším milníkem v úspešné kariére tohoto modelu.Fotografie:


Crossover SUV CUPRA Formentor získal ocenění Red Dot Award 2021 v kategorii Produktový design - fotografie