Nastylujte si svůj SEAT designovými hliníkovými disky


25.2.2019

Rádi si svůj SEAT trochu vyšperkujete? Rozhodně nezapomeňte na kola a nadělte si parádní hliníkové disky.Alu kola, hliníkové disky, elektrony, litá kola – to vše jsou názvy pro jeden designový prvek, který umí zcela změnit vzhled vašeho SEATu. Hliníkové disky mají samozřejmě základní cíl – dodat autu designovější a luxusnější vzhled. Není to jejich jediná výhoda. Tato litá kola jsou díky použitému materiálu rovněž velice lehká, a tak nabízí i technické výhody. Dokážou pozitivně ovlivnit spotřebu, brždění i zlepšit akceleraci. Hliníkové disky mají obvykle větší perforace. Přes kola tak proudí více vzduchu a dochází k lepšímu chlazení brzd.

Výrobci již dnes pamatují také na zimní provoz. Pro ten mají v nabídce nejen kola s jednodušším designem, díky čemuž se mezi paprsky nebude držet posypový materiál ze silnic a v krajním případě způsobovat vibrace kol, ale lak také tak rychle a jednoduše nezničí působení posypové soli.

Je důležité vybrat správné disky

Nejčastějším řešením je měnit na zimu nejen pneumatiky, ale i samotné disky. V dnešní době už výrobci se zimním provozem pro alu disky počítají a opatřují je nejen speciálním lakováním, ale i jednoduššími tvary, které se lépe udržují. Nezapomeňte však disky v zimě častěji, avšak šetrně čistit (pouze vodou, nepoužívejte žádné kartáče ani jiné čisticí pomůcky s tvrdým povrchem, které by kola mohly poškrábat). Disky je možné rovněž v případě poškození ošetřit bezbarvým lakem. Rozhodně však v zimě používejte disky určené pro zimní provoz a naopak nepoužívejte hliníkové disky, které mají leštěnou nebo chromovanou povrchovou úpravu. Taková kola sice vypadají krásně, nicméně agresivní soli na silnicích v zimě by jejich povrch mohl poškodit.

Hliníkové disky šité na míru vašemu SEATu

Alukola-obchod.cz je prodejce kvalitních hliníkových disků. Najdete zde elektrony pro všechny typy a velikost kol. E-shop má navíc velice dobré ceny. Unikátní je i forma, jakou si alu kola máte možnost vyzkoušet přímo na vašem vozu. Mezi značkami si na stránce konfigurátoru vyberete SEAT, pak přesně váš typ vozidla, rok výroby a velikost kol. Konfigurátor vám umožní nadefinovat si i barvu vašeho vozidla, takže vizuální dojem při výběru elektronů bude skutečně věrný. A pak už jen zkoušejte, která hliníková kola budou vašemu autu slušet nejvíce.

Máte doma „oheň na střeše“, že chcete opět utrácet za auto? Posaďte k internetu přítelkyni a nechte ji vybírat. Díky aplikaci, konfigurátoru pro alu kola, je vybírat disky jako vybírat šperk pro vaše auto. A to vaši polovičku rozhodně zaujme a nenechá chladnou.

TIP: Podívejte se na hliníkové disky pro SEAT

Jak na nové alu disky?

  • Disky kupte v e-shopu, kde jsou rozhodně levnější než autoservisu.
  • Namontovat si je ale nechejte autorizovaným servisem.
  • Po doručení dobře zkontrolujte, jestli disky nejsou poškozené a zda odpovídají modelu, jenž jste si objednali.
  • Než se nasadí pneumatiky, je nutné disky vyvážit, tedy prověřit jejich balanc.
  • Nezapomeňte poté, co vám v pneuservisu nasadí nové disky, že je musíte po najetí 50 až 100 kilometrů dotáhnout – tedy utáhnout šrouby a matice, kterými jsou upevněny.
  • Preferujte používání alu kol pouze v létě.
  • V zimě pak hliníkové disky skladujte v suchu a dobře větraných prostorách.
  • Hliníkové disky čistěte pouze vlažnou vodou a měkkým hadříkem.

 

TIP: K zakoupeným hliníkovým diskům na Alukola-obchod.cz získáte ZDARMA rovněž montážní příslušenství v hodnotě 900 Kč.

K novým diskům z hliníku přidejte i nové pneumatiky

Pneumatiky je rovněž mnohem výhodnější kupovat na internetu. V e-shopu Pneumatiky-obchod.cz koupíte levné pneumatiky v nejvyšší jakosti přímo od prověřených výrobců. Vždy vidíte, které pneumatiky jsou skladem. Po objednání jsou vám obratem doručeny na uvedenou adresu přepravní firmou Toptrans.Fotografie:


Nastylujte si svůj SEAT designovými hliníkovými disky - fotografie Nastylujte si svůj SEAT designovými hliníkovými disky - fotografie Nastylujte si svůj SEAT designovými hliníkovými disky - fotografie