Tři SUV značky SEAT poprvé společně na silnici


22.1.2019

„Nový SEAT Ateca hraje klíčovou roli v nové strategii naší značky. Ateca je počátkem největší produktové ofenzivy v historii společnosti SEAT.“ Těmito slovy představil předseda představenstva společnosti SEAT Luca de Meo v roce 2016 první SUV značky SEAT. O dva a půl roku později jsou jeho záměry realizovány a SEAT má nyní ve své produktové řadě tři modely SUV. Všechny sdílejí stejnou DNA, každý z nich má však vlastní, odlišný charakter. Všechny tři modely jsou dnes poprvé společně na silnici ve městě, v němž byly stvořeny.

Design navržený v Barceloně

Toto je rozhodující faktor pro 65 % zákazníků, kteří si pořizují SUV. Všechny modely SEAT mají stejný původ – Barcelonu. „Pro všechna tři SUV platí, že mohla být stvořena pouze v tomto velkoměstě,“ říká šéfdesignér značky SEAT Alejandro Mesonero-Romanos. Mezi společné charakteristické znaky patří elegance, sportovní duch a vášeň pro detaily, nicméně každý model má své vlastní rysy. Například Arona se může pochlubit „silným charakterem crossoveru, který vynikne ve všech 68 možných barevných kombinacích“, Ateca se odlišuje „elegantní siluetou“, zatímco Tarraco „vyjadřuje svůj charakter designem přídě, který ukazuje směr, jímž se bude vyvíjet vzhled budoucích modelů SEAT“.

Motory pro jakékoli požadavky

S výkony, které sahají od 95 koní v modelu Arona až do 190 koní v modelu Tarraco, nabízejí tato tři SUV širokou paletu motorů, poskytujících mimořádné výkonové parametry, hospodárnost a spolehlivost. Arona je navíc prvním modelem ve svém segmentu, který je nabízen s motorem na stlačený zemní plyn (CNG), zatímco Tarraco bude k dispozici také v hybridní verzi s možností vnějšího nabíjení. Největší SUV značky SUV je „mistrovskou ukázkou funkčnosti a všestrannosti“, ujišťuje Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za výzkum a vývoj.

Bezpečnost, nejvyšší priorita

Asistent pro jízdu v dopravní koloně, asistent pro jízdu v jízdním pruhu, adaptivní tempomat ACC, funkce pro nouzové brzdění… To je jen několik nejmodernějších bezpečnostních asistentů, jimiž mohou být vybavena všechna SUV značky SEAT. Španělský výrobce tím dává jasně najevo, že bezpečnost a snadné řízení je pro něj prioritou. Tarraco posouvá laťku ještě výš, protože navíc nabízí systémy pro rozpoznávání chodců a cyklistů.

S konektivitou do budoucnosti

Pro 28 % zákazníků, kteří si kupují automobil, je konektivita nejdůležitějším prvkem výbavy. SEAT intenzivně pracuje na nejlepších řešeních, která jsou reakcí na rostoucí digitalizaci našeho prostředí. A tato tři SUV to názorně ukazují. Na jedné straně digitálním panelem přístrojů a 8“ displejem, na druhé straně systémem Full Link, který představuje základní prvek. Tento systém připojí chytrý telefon k automobilu prostřednictvím rozhraní Apple Car Play, Android Auto nebo Mirror Link. Tím je zaručena bezpečná konektivita.

Obchodní úspěch

V současnosti si 30 % zákazníků vybírá automobily se sedadly ve vyšší poloze. Upřednostňují tedy například SUV. V uplynulých pěti letech se prodeje tohoto druhu automobilů střední velikosti v Evropě téměř zdvojnásobily, a tento růstový trend získává na intenzitě. Podle prognóz vzrostou prodeje do roku 2025 o 40 % na celkových 2,8 milionu vozidel. V případě značky SEAT hrají SUV klíčovou roli ve zvyšování jejího prodeje. Již nyní je každý třetí prodaný automobil SEAT SUV a v těchto ukazatelích se brzy začne projevovat také příchod modelu Tarraco.