SEAT konečně představil elektromobil! Je to koloběžka


8.11.2018

Dopravní kolony, nedostatek parkovacích míst a nízkoemisní zóny v centrech měst patří mezi výzvy, jimž musí řidiči každý den čelit. Pokud k tomu připočteme 20% snížení počtu zákazníků mladších 30 let v Evropě, kteří si hodlají pořídit automobil, pak je zřejmé, že se požadavky na dopravu mění.

Nový SEAT eXS powered by Segway je dokonalým řešením mikromobility pro uživatele, kteří se chtějí ve velkoměstě dopravovat efektivně a trvale udržitelně. SEAT eXS bude veřejnosti poprvé představen na světovém kongresu Smart City Expo, který se bude konat od 13. do 15. listopadu v Barceloně. Účastníci kongresu budou mít exkluzivní příležitost k testovacím jízdám.

SEAT se zaměřuje na elektrickou městskou mobilitu

Cílem značky SEAT v rámci strategie „Easy Mobility“ (Snadná mobilita) je rozšiřovat portfolio produktů a služeb uváděním nových řešení pro městskou mobilitu na trh, a to v souladu se strategií koncernu Volkswagen v oblasti mikromobility. Ta počítá s tím, že jednotlivé koncernové značky budou postupně uvádět na trh vlastní řešení, zaměřená na městskou mobilitu.

„Naším cílem je učinit ze značky SEAT měřítko v oblasti mikromobility. Snažíme se proto seznamovat všechny obyvatele měst s možnostmi, které SEAT nabízí pro hospodárné, trvale udržitelné, rychlé a zábavné cestování po velkoměstě,“ řekl Lucas Casasnovas, ředitel produktového marketingu společnosti SEAT.

SEAT a Segway – lídři v oblasti městské mobility

SEAT uzavřel se společností Segway strategickou smlouvu. Segway patří mezi světové lídry v oblasti individuální elektrické mobility a jako poskytovatel bezpečných a ekologických řešení se stal globálním měřítkem na trhu elektrické mikromobility. Vyspělá technika, hospodárnost a trvalá udržitelnost produktů Segway byly hlavními faktory pro uzavření partnerství. Segway převzal v roce 2015 start-up Ninebot, který se specializuje na dopravní robotovou techniku, a od té doby uvedl na spotřebitelský trh řadu řešení pro mikromobilitu.

Nový SEAT eXS byl exkluzivně navržen společností SEAT pro její zákazníky na základě platformy Segway ES2, která disponuje nejvyspělejšími elektrickými technologiemi Segway.

Toto vozidlo umožňuje uživatelům překonat poslední úsek jakékoli trasy, a dojet tak i na místa, která jsou pro automobily nepřístupná. Díky velkým kolům s průměrem 8 palců je jízda velmi snadná. Zavěšení kol vpředu a vzadu zaručuje komfort a dokonalou ovladatelnost. Kombinace akumulátoru a elektromotoru umožňuje cestovat rychlostí až 25 km/h.

SEAT eXS je vybaven také světlomety LED vpředu a vzadu, individualizovatelným dekoračním osvětlením, displejem LCD, tempomatem a zařízením proti odcizení. Dojezd, který může být až 45 km v závislosti na podmínkách, lze prodloužit dodatečnou sadou akumulátorů.

Zahájení prodeje modelu eXS v listopadu a exkluzivní „černý pátek“ pro SEAT
SEAT představuje nové vozidlo eXS, které bude možné pořídit od prosince 2018 u všech prodejců značky za cenu 599 EUR. Vozidlo bude od konce letošního roku k dispozici ve Španělsku, Francii, Německu, Rakousku, Švýcarsku a Portugalsku. Ostatní evropské trhy budou následovat v roce 2019.

SEAT navíc připravuje speciální zaváděcí akci na elektrickou koloběžku eXS pro svých téměř 15 000 zaměstnanců u příležitosti „černého pátku“, který každoročně připadá na konec listopadu.

SEAT hledá španělská města pro spuštění pilotního projektu sdílení vozidel eXS
Cílem značky SEAT je být v trvalém kontaktu s institucemi a městskými zastupitelstvy ve snaze přispívat k lepší budoucí mobilitě. Model eXS je prvním produktem značky SEAT, který byl specificky navržen pro zlepšení městské mobility s pevným předsevzetím stát se klíčovým hráčem v tomto segmentu.

SEAT proto v současnosti hledá španělská velkoměsta pro realizaci pilotního projektu veřejného sdílení flotily vozidel SEAT eXS. XMOBA, nedávno založená nezávislá dceřiná společnost, ponese odpovědnost za zkušební provoz, který prokáže potenciál modelu eXS pro zlepšení mobility v centrech měst.

SEAT již také sestavil harmonogram vnitropodnikových pilotních testů s elektrickou koloběžkou eXS. Jeho součástí je program sdílení koloběžky eXS pro zaměstnance, jimž usnadní mobilitu v areálu výrobního závodu Martorell.

Dvěma příklady již probíhajících projektů značky SEAT v oblasti mobility je sdílení 10 prototypů elektromobilu eMii, organizovaného laboratoří SEAT Metropolis: Lab Barcelona v komplexu Barcelona Pier 01, a akvizice průkopnického španělského start-upu Respiro, který nabízí hodinové pronájmy automobilů.Fotografie:


SEAT konečně představil elektromobil! Je to koloběžka - fotografie SEAT konečně představil elektromobil! Je to koloběžka - fotografie SEAT konečně představil elektromobil! Je to koloběžka - fotografie SEAT konečně představil elektromobil! Je to koloběžka - fotografie SEAT konečně představil elektromobil! Je to koloběžka - fotografie