Jaké zimní pneumatiky obout v roce 2018? Napoví výsledky testů


3.10.2018

Servisy už se pomalu děsí náporu všech majitelů vozidel, kteří si na poslední chvíli vzpomenou, že je tu zima a potřebují přezout své auto. Někteří se navíc musí potýkat s problémem výběru nových pneumatik. Jaký dezén bude dobrou volbou, a u kterých značek pravděpodobně nesáhnou vedle? Přečtěte si článek s informacemi z několika testů nejrůznějších zimních pneumatik pro rok 2018.Jasnou jedničkou je Continental

Téměř ve všech prováděných testech se na prvním místě umístil model zimních pneumatik Continental WinterContact TS 860. Uspěl v testech v průměrech 14 palců, 15 palců i 16 palců. Jde tak o perfektní pneumatiky pro klasické automobily, navíc za velmi dobrou cenu. Smutnit naštěstí nemusí ani majitelé větších offroadů a vozidel SUV. Hned na druhém místě totiž skončil další výrobek značky Continental a to konkrétně model WinterContact TS 850P SUV. Dalším důvodem, proč se rozhodnout právě pro koupi pneumatik této značky, může být i fakt, že výroba probíhá i přímo v České republice a na Slovensku.

Severský Nokian s příjemným poměrem ceny a výkonu

Třetí místo v testu kategorie pro SUV s průměrem 18 palců obsadily pneumatiky Nokian WR SUV 3 s velmi dobrým výsledkem na mokru i na sněhu. Značka dokazuje, že zimní pneumatiky opravdu vyrábět umí. Potvrzuje to i v jiných kategoriích. Vysoce se umístil i model WR D4 v s 16 palcovým průměrem. Příjemným bonusem je také poměrně nízká cena, kdy se však nemusíte bát nekvalitního výsledku, jak tomu může být u podezřele levných pneumatik nepříliš známých značek.

Michelin dobře funguje na sněhu i na mokru

Pokud touží majitelé větších aut a SUV s pneumatikami o průměru 18 palců po vítězi testu, vybrat by si měli pneumatiky Michelin Latitude Alpin LA2, které v testu překonaly i hvězdnou kvalitu modelu stejné třídy značky Continental. Do čela se dostaly hlavně díky výborným vlastnostem na mokru a na sněhu. Univerzální vlastnosti a bezpečnost tak jistě využijí řidiči napříč kategoriemi.

Další modely, se kterými neuděláte chybu

Pro lepší představu o nabídce v kategorii, která vás konkrétně zajímá, se podívejte na TestPneumatik.eu, kde najdete výsledky pro letošní rok. Mezi značkami na prvních místech figurují například Dunlop, Goodyear, Bridgestone, Barum, Hankook a další. V přehledně zpracované tabulce vidíte nejenom brzdnou dráhu, ale i cenu, což bývá často důležitý rozhodovací faktor.

Vzhledem k tomu, že dnes není problém pořídit si zimní pneumatiky na internetu, můžete si dát s výběrem na čas. V úvahu však vezměte objednání do servisu a dobu, než bude objednávka doručena. S přípravou tedy začněte co nejdříve, ať se prvního listopadu nedivíte, že už je to zase tady a v garáží máte jen staré a ojeté gumy skoro bez vzorku.Fotografie:


Jaké zimní pneumatiky obout v roce 2018? Napoví výsledky testů - fotografie