Tekuté stěrače ochrání čelní sklo a usnadní jeho čištění


23.4.2018

Představte si situaci, že řídíte své auto a najednou začne pršet. Co uděláte? Říkáte si, že je to úplně zbytečná otázka? Nemusí být. Místo toho, abyste pustili stěrače, nebudete dělat nic a přesto budete mít přes své čelní sklo perfektně čistý výhled. To bude platit ale samozřejmě pouze v případě, že na svém čelním skle použijete tzv. “tekuté stěrače”.Že jste to nikdy neslyšeli? Co, že to vlastně jsou ty „tekuté stěrače“? Nejsou to mechanické stěrače, jak by mohl samotný název naznačovat, ale jde o speciální hydrofobní tekutinu, která je dokáže „nahradit“. Ta se nanáší na skla a tvoří ji moderní nanotechnologie. Ty mají dnes již velmi široké možnosti využití snad prakticky ve všech odvětvích, která vás jen napadnou. Díky nanočásticím lze například ošetřit karoserii auta a ochránit její lak, ale lze použít také na vnitřnosti motoru či vyčištění interiéru automobilu. Jsou ale také nanotechnologie, která dokáží právě také třeba odpuzovat vodu.

Při dešti tak po správném použití přípravku Metabond Clear nebudete muset na čelní okno vůbec používat klasické stěrače, sklo se totiž stane vodoodpudivým. Voda k němu nepřilne, ale naopak z něj bude hned odtékat. Dešťové kapky ze skla sklouznou samy, jako by to byly kuličky. Jak to konkrétně funguje a jak to vypadá v praxi můžete zhlédnout v přiloženém videu.

Tekuté stěrače samozřejmě nemusíte používat pouze na čelní okno, ale dají se použít i na všechna ostatní skla. Velkou výhodou je fakt, že dokáží nejen odpudit vodu, ale způsobí také, že ze skel půjde v zimě mnohem snadněji odstranit námraza, ale také led či sníh. Díky speciálně ošetřenému povrchu ke sklu tak lehce nepřilnou. Další velmi dobrou zprávou je pro vás zcela jistě také to, že v létě z okna půjdou mnohem lépe odstranit také zbytky hmyzu, který se na čelní sklo nachytá při rychlé jízdě po dálnici.

Aplikovat „tekuté stěrače“ navíc není nutné před každým deštěm ani před návštěvou automyčky. Jde totiž o poměrně trvanlivý přéstředek. Na druhou stranu však jeho životnost zdaleka není neomezená. Výrobce slibuje, že například přípravek Metabond Clear vydrží na čelním skle působit po dobu nájezdu 20 000 kilometrů anebo po 12 měsíců od samotné aplikace. Je přesto docela možné, že podle důkladnosti aplikace, čistoty skel a také fyzikálně-chemického zatížení se nakonec může doba působení lišit. A to jak z pohledu prodloužení účinnosti, tak i z pohledu jejího zkrácení.

Podtrženo a sečteno. Dá se říci, že tekuté stěrače Metabond Clear vám ušetří nejen čas, například v létě při umývání čelního skla od zbytků hmyzu, ale také v zimě od škrábání ledu. Díky tomu, že také nebudete muset tolik používat klasické stěrače, ušetří i nějaké peníze za jejich výměnu. A to se rozhodně vyplatí.Fotografie:


Tekuté stěrače ochrání čelní sklo a usnadní jeho čištění - fotografie