Test SEAT Leon FR 1.4 TSI 110 kW ACT


23.6.2017

SEAT Leon aktuální generace prodělal koncem minulého roku drobný facelift, který přinesl decentní změny designu, ale i techniky. Do redakčního testu jsme tentokrát dostali sportovnější verzi výbavy FR s motorem 1.4 TSI s vypínáním válců ACT.



Design

Stejně jako u „obyčejné“ výbavy dostalo i FR nové světlomety, v případě verze s příplatkovými fullLED světly jde o pozměněnou grafiku s upraveným denním svícením a se zvětšenými ukazateli směru blikající ve tvaru denního svícení. Před modernizací blinkry nebyly často dobře vidět. Světla ale stále nejsou adaptivní, ale ani natáčecí. Leon dostal pouze automatického asistenta dálkových světel. Upravený byla ale také nárazník či maska chladiče a nebo tvar mlhových světlometů.

Podobně decentní změny se ale udály také na boku i na zádi. Z boku vyniknou zejména kola v novém designu, ze zadního pohledu opět decentně upravený zadní nárazník i grafika světel. Opět jde zejména o ukazatele směru, které mohou být tvořeny LEDkami a procházejí celou šíří světlometu, ale například dynamickou funkci blikače jako například u Audi nenabízejí.

Celý článek si můžete přečíst zde: http://auto-mania.cz/test-seat-leon-fr-1-4-tsi-110-kw-act/



Fotografie:


Test SEAT Leon FR 1.4 TSI 110 kW ACT - fotografie Test SEAT Leon FR 1.4 TSI 110 kW ACT - fotografie Test SEAT Leon FR 1.4 TSI 110 kW ACT - fotografie Test SEAT Leon FR 1.4 TSI 110 kW ACT - fotografie Test SEAT Leon FR 1.4 TSI 110 kW ACT - fotografie