SEAT Ateca je finalistou ankety AUTOBEST 2017

15.10.2016

SEAT Ateca, který je od letošního června úspěšně uváděn na evropské trhy, patří mezi 5 finalistů prestižní ankety AUTOBEST 2017, jednoho z nejrenomovanějších ocenění v Evropě, na základě hlasování 31 odborných novinářů reprezentujících různé země.

AUTOBEST se zaměřuje na hodnocení designu, komfortu, snadného řízení, poměru cena/výkon a obchodní a servisní sítě. Cílem ankety je najít vozidlo s nejvyšším počtem bodů, které je nejlepší volbou pro zákazníky.

Vítězný model bude oznámen v polovině prosince po srovnávacích testech a finálovém hlasování.

Ocenění modelu Ateca přichází v období, které je pro společnost SEAT mimořádně důležité. Digitální transformace společnosti SEAT probíhá v době, kdy SEAT konsoliduje své finanční výsledky a připravuje se na svou největší ofenzivu nových modelů. Po modelu Ateca uvede SEAT v roce 2017 na trh tři nové modely – modernizovaný Leon, pátou generaci modelu Ibiza a nový crossover SEAT Arona.

SEAT se může pochlubit významnými pokroky ve snaze o dosažení trvale udržitelné ziskovosti a očekává, že rok 2016 uzavře se ziskem. Společnost SEAT dosáhla v prvním pololetí roku 2016 provozního zisku 93 milionů EUR, což je o 77 % více než ve stejném období roku 2015.

Prodeje navíc rostou čtvrtým rokem v řadě, přičemž v období od ledna do září 2016 bylo zákazníkům předáno 312 900 vozidel.

SEAT Ateca je finalistou ankety AUTOBEST 2017 - fotografie